Jazdca Moto2 Fenatiho vyhodili z tímu. Jeho hlúpy skrat ohrozil život konkurenta

Romano Fenati stláča brzdu na motorke Stefana Monziho.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Guardian Sport

Fenati sa podobným spôsobom "zviditeľnil" už aj pred tromi rokmi, keď jazdil preteky Moto3.

Taliansky motocyklový tím Marinelli Snipers ukončil spoluprácu so svojim jazdcom Romanom Fenatim. Dôvodom je skrat talianskeho pretekára počas víkendovej Veľkej ceny San Marina v triede Moto2, keď vo vysokej rýchlosti stlačil brzdu svojmu konkurentovi Stefanovi Manzimu.

"Náš tím s okamžitou platnosťou skončil kontrakt s Romanom Fenatim pre jeho nešportové a nebezpečné správanie. S veľkou ľútosťou musíme poznamenať, že jeho nezodpovedný čin ohrozil život iného jazdca a nedá sa ničím ospravedlniť," citoval portál idnes.cz stanovisko stajne Marinelli Snipers.

https://www.youtube.com/watch?v=rE-ODkfIeTM


Dvadsaťdvaročný Fenati si svoj skrat uvedomil. "Dúfal som, že keď sa zobudím, tak sa ukáže, že to bol iba zlý sen. Ospravedlňujem sa všetkým. Mám impulzívnu povahu, no určite som mu nechcel ublížiť. Iba som chcel, aby pochopil, že robí nebezpečné veci. Nechcem sa však ospravedlňovať, je mi to ľúto," uviedol podľa agentúry DPA 22-ročný motocyklista.

Obaja pretekári sa dostali počas nedeľňajšej Veľkej ceny do konfliktu, ktorý vyvrcholil Fenatiho skratom, za čo ho vedenie šampionátu suspendovalo na dve nasledujúce VC. Jeho o tri roky mladšieho krajana potrestali stratou šiestich miest na štarte najbližšieho podujatia.

Fenati sa podobným spôsobom "zviditeľnil" už aj pred tromi rokmi, keď jazdil preteky Moto3. Vtedy sa dostal do konfliktu s Niklasom Ajom, do ktorého najskôr kopol a neskôr mu vypol motorku.


MISANO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Motorizmus

Dôležité udalosti