Hviezda NFL ukázala duchaprítomnosť a pomohla žene, ktorá omdlela v lietadle

Hviezda NFL ukázala duchaprítomnosť a pomohla žene, ktorá omdlela v lietadle
Hviezdny hráč NFL Mark Andrews pomohol žene v lietadle. Zdroj: Profimedia.sk

Tímu Baltimore Ravens sa nepodarilo postúpiť do finále NFL, ktoré sa uskutoční 11. februára. Jedna z hviezd spomínaného tímu Mark Andrews má teda už po sezóne a nachádzal sa v lietadle, ktoré smerovalo z Baltimoru do Pheonixu. V ňom sa odohrala dráma, keď odrazu prišlo nevoľno jednej z cestujúcich.

V tejto situácii zohral kľúčovú úlohu práve známy športovec, ktorý dotyčnej výrazne pomohol. Diagnostikovali mu cukrovku, keď mal deväť rokov, a tak teraz stále nosí so sebou prístroj na meranie hladiny cukru v krvi.

Počas letu žena, ktorá sedela na sedadle pred futbalistom, stratila vedomie. Jeden z cestujúcich uviedol, že mala slabý tep a potrebovala aj kyslík, píše Sports Illustrated.

Prečítajte si tiež:

Správny predpoklad

Hoci sa na palube lietadla nachádzal aj lekár, ani on nedokázal určiť príčinu, prečo prišlo žene zle. Andrews sa ponúkol, že jej skúsi urobiť test či nemá nízku hladinu cukru. To sa ukázalo ako správny predpoklad. Žena následne dostala džús, aby sa jej hladina cukru zdvihla a po chvíli sa jej stav výrazne zlepšil.

Po pristátí sa ženy chopili zdravotníci, ktorí sa postarali o to, aby dostala všetko, čo v danej situácii potrebovala.

Mark Andrews sa tak stal nečakaným hrdinom aj mimo futbalového ihriska. Jeho tím neskôr na sociálnej sieti vydal vyhlásenie.

„Okrem posádky, ktorá rýchlo zasiahla sú skutočnými hrdinami sestra a lekár, ktorí boli taktiež na palube lietadla. Vďaka, že boli schopní poskytnúť žene rýchlu pomoc, ktorú potrebovala,“ napísal klub Balimore Ravens v príspevku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Americký futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.