Barteková v skeete na štvrtej priečke, vybojovala miestenku na OH 2020

Zdeno Chára
Zdroj: TASR

Tridsaťtriročná Barteková postúpila medzi šesticu najlepších vďaka výbornému výkonu z kvalifikácie.

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková obsadila 4. miesto v skeete žien na MS v juhokórejskom Čchangwone.

Stupne víťazov patrili výhradne Američankám. Titul majsterky sveta si vybojovala Caitlin Connorová, ktorá záverečným výstrelom odsunula na druhé miesto Kimberly Rhodeovú. Tretia bola Amber Englishová.

Tridsaťtriročná Barteková postúpila medzi šesticu najlepších vďaka výbornému výkonu z kvalifikácie, v ktorej nechala za sebou všetky súperky.

V piatich položkách po 25 terčov netrafila iba štyrikrát. Vo finále dlho bojovala s reprezentantkami USA o medailové umiestnenie, no do najlepšej trojice sa napokon tesne nedostala o jeden nepresný výstrel.

Štvrtým miestom vybojovala Barteková pre Slovensko miestenku na OH 2020 v Tokiu.

Druhá Slovenka v štartovom poli Veronika Sýkorová sa do finále nedostala, keď obsadila v kvalifikácii 16. priečku súhrnným výkonom 114.

Bronzová medailistka z OH 2012 Barteková tak nerozšírila slovenskú zbierku cenných kovov na tohtoročných MS. Slováci majú bilanciu 2-1-2, keď Zuzana Rehák Štefečeková získala titul majsterky sveta v trape žien, resp. spolu s Erikom Vargom ovládli aj súťaž miešaných tímov v trape.

Varga si tiež vystrieľal striebro v mužskom trape a Daniela Demjén-Pešková bola bronzová v disciplíne puška v ľahu na 50 metrov 60 rán. Hubert Andrzej Olejnik získal bronz v disciplíne dvojitý trap.

Výsledky - MS:

skeet - ženy:

1. Caitlin Connorová 57,
2. Kimberly Rhodeová 56,
3. Amber Englishová (všetky USA) 46,
4. Danka BARTEKOVÁ (SR) 36,
5. Natalia Vinogradovová (Rus.) 26,
6. Andri Eleftheriouová (Cyp.) 14,...
v kvalifikácii: 16. Veronika SÝKOROVÁ (SR) 114

ČCHANGWON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Danka Barteková

Dôležité udalosti