Majster sveta z roku 2002 obnovuje kariéru. Okrem hokeja ho uvidíme aj na trávniku

Jozef Stümpel.
Zdroj: TASR

Ako vraví, chce hrať pre dobrý pocit.

Podobne, ako Jaromír Jágr, i on má 46 rokov. Rovnako, ako česká legenda, aj on sa môže pochváliť titulom majstra sveta.

Zatiaľ čo Jágrova kariéra sa pravdepodobne chýli ku koncu, Jozef Stümpel ohlásil návrat. Hokejový majster sveta z roku 2002 bude pôsobiť v druholigovom HC Dynamax 96, to však nie je všetko.

Ako informuje portál sme.sk, rodák z Nitry si bude počas víkendov obúvať aj kopačky. Niekdajší dlhoročný hráč NHL v drese Bostonu, Los Angeles či Floridy sa rozhodol pre pôsobenie v tíme účastníka siedmej ligy Oblastného futbalového zväzu Nitra TJ Dolné Štitáre.

„Za Štitáre hráva aj môj švagor Peter Urban. Predtým som hrával za Iliašovce, ale predsa len to je ďaleko, tam sa pravidelne nedostanem. Chcem si zahrať futbal pre radosť z pohybu a pre dobrý pocit,“ povedal Jozef Stümpel.

„Ak budem stíhať, budem chodiť do Štitár aj na tréningy. Uvidíme, ako to zladím, lebo už mi začínajú aj hokejové tréningy,“ vysvetľuje.

„Určite budeme veľmi radi, že medzi nás príde, pretože to pritiahne divákov. Zápasy budú zaujímavejšie, ako u nás, tak u súperov,“ hovorí hráč a občasný tréner Štitár František Kóša.

Hoci tím tvoria hráči, ktorí hrajú zadarmo, predsa len sa občas odmeny dočkajú. "U nás sa nehrá za peniaze. Raz za čas prinesiem pečené kolená, najbližšie by to malo byť v piatok po tréningu, tak utužujeme kolektív,“ dodal Kóša.

NITRA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti