Barteková vybojovala ďalšiu miestenku do Tokia

Danka Barteková
Zdroj: Archív D. Bartekovej

Do najlepšej trojice v skeete sa napokon tesne nedostala o jeden nepresný výstrel.

Reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková obsadila 4. miesto v skeete žien na MS v juhokórejskom Čchangwone. Stupne víťazov patrili výhradne Američankám. Titul majsterky sveta si vybojovala Caitlin Connorová, ktorá záverečným výstrelom odsunula na druhé miesto Kimberly Rhodeovú. Tretia bola Amber Englishová.

Tridsaťtriročná Barteková postúpila medzi šesticu najlepších vďaka výbornému výkonu z kvalifikácie, v ktorej nechala za sebou všetky súperky. V piatich položkách po 25 terčov netrafila iba štyrikrát. Vo finále dlho bojovala s reprezentantkami USA o medailové umiestnenie, no do najlepšej trojice sa napokon tesne nedostala o jeden nepresný výstrel.

Štvrtým miestom vybojovala Barteková pre Slovensko miestenku na OH 2020 v Tokiu.
"Po včerajších výsledkoch a dnešnom kvalifikačnom nástrele som mala vyššie ambície. Verila som si na medailu, bohužiaľ, zaváhanie na treťom stanovišti ma pripravilo o možnosť o ňu napokon zabojovať. Mrzí ma to veľmi, bolo to tesné. Američanky dnes strieľali skvele, ale moja misia je splnená. Mám miestenku do Tokia, čo je podstatné. Celú sezónu som pracovala, aby sa to podarilo, takže v tomto smere som spokojná. Umožní mi to oddýchnuť si na budúci rok, možno vynechám niektoré zámorské Svetové poháre. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí ma podporovali a držali mi palce," sprostredkoval TASR slová Bartekovej mediálny manažér Jozef Korbel.

Druhá Slovenka v štartovom poli Veronika Sýkorová sa do finále nedostala, keď obsadila v kvalifikácii 16. priečku súhrnným výkonom 114.

Bronzová medailistka z OH 2012 Barteková tak nerozšírila slovenskú zbierku cenných kovov na tohtoročných MS. Slováci majú bilanciu 2-1-2, keď Zuzana Rehák Štefečeková získala titul majsterky sveta v trape žien, resp. spolu s Erikom Vargom ovládli aj súťaž miešaných tímov v trape. Varga si tiež vystrieľal striebro v mužskom trape a Daniela Demjén-Pešková bola bronzová v disciplíne puška v ľahu na 50 metrov 60 rán. Hubert Andrzej Olejnik získal bronz v disciplíne dvojitý trap.

Výsledky - MS:

skeet - ženy: 1. Caitlin Connorová 57, 2. Kimberly Rhodeová 56, 3. Amber Englishová (všetky USA) 46, 4. Danka BARTEKOVÁ (SR) 36, 5. Natalia Vinogradovová (Rus.) 26, 6. Andri Eleftheriouová (Cyp.) 14,... v kvalifikácii: 16. Veronika SÝKOROVÁ (SR) 114

ČCHANGWON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Skeet

Dôležité udalosti