Hviezdny Čech prežíva zmiešané pocity. Rozhodnutie NHL ho sklamalo, mal však aj dôvod na radosť

Hviezdny Čech prežíva zmiešané pocity. Rozhodnutie NHL ho sklamalo, mal však aj dôvod na radosť
David Pastrňák. Zdroj: Profimedia.sk

Uplynulý víkend sa v NHL uskutočnila exhibícia All Star Game, na ktorej sa predstavili tie najväčšie hviezdy zámorskej profiligy. Viac ako ich samotné výkony však v hokejovom svete rezonuje, že vedenie súťaže potvrdilo štart svojich hráčov na olympiáde v roku 2026.

Na najprestížnejšom športovom podujatí sa najlepší hokejisti predstavili naposledy v roku 2014 v Soči. Radosť a očakávania fanúšikov sú právom vysoké. Pocity šťastia prežívajú aj samotní hráči.

„Veľmi ma teší, že prišlo k dohode. Nemohol som štartovať už na dvoch olympiádach, takže mám veľkú radosť. Dúfam, že sa dostanem do tímu. Je to síce až o dva roky, ale keď som sa to dozvedel, bol som naozaj šťastný,“ uviedol David Pastrňák.

Akýmsi predkrmom pred olympiádou bude na budúci rok Svetový pohár, ktorého sa však zúčastnia len štyri krajiny. Organizátorom turnaja je totiž NHL, a preto sa môže rozhodnúť, kto sa na ňom zúčastní.

Prečítajte si tiež:

Chýbať bude veľa hviezd

Najbližšie sa na ňom predstavia len reprezentácie Kanady, USA, Švédska a Fínska. Pri neúčasti Ruska sa miestenka neušla ani Česku. To znamená, že na ľade sa nepredstaví ani jedna z najväčších hviezd súčasného hokeja David Pastrňák.

„Je to pre mňa obrovské sklamanie. Neviem, čo k tomu môžem povedať. Určite z toho nemám radosť. Asi nemali veľa času na to, aby z toho urobili väčší turnaj,“ cituje slová šikovného krídelníka Boston.com.

Okrem strelca Bostonu budú na Svetovom pohári chýbať aj ďalšie hviezdy profiligy. Fanúšikovia si neužijú výkony Leona Dreisaitla, Juraja Slafkovského, Nikolaja Ehlersa a ďalších.

„Je veľa hráčov, ktorí tam budú chýbať, takže úprimne tento turnaj sledovať nebudem, doplnil najproduktívnejší český hokejista v NHL.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.