Rekonštrukcie za osem miliónov sú na konci. Slovenský basketbal sa vracia na vynovené Pasienky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po viac ako dva a pol roku a administratívnych prieťahoch je komplexná rekonštrukcia športovej haly Pasienky na svojom úspešnom konci. Basketbal na Slovensku dostáva v hlavnom meste svoju oficiálnu strechu v podobe Národného basketbalového centra (NBC).

Otváracím podujatím bude 16. februára súboj Niké Slovenskej basketbalovej ligy medzi Interom Bratislava a Spišskými Rytiermi.

Proces rekonštrukcie architektonicky významného diela, ktoré stojí na svojom mieste od roku 1962, odštartoval v januári 2020 zapojením do Fondu na podporu športu, ktorú zverejnilo v tom čase Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Prečítajte si tiež:

Cieľom rekonštrukcie Pasienkov bolo splnenie všetkých štandardov, ktoré sú potrebné k organizácii medzinárodných podujatí pod hlavičkou Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA).

"Prebiehalo to oveľa náročnejšie a ťažšie, ako som si dokázal predstaviť. Oproti našim pôvodným plánom meškáme asi rok, v porovnaní s reálnymi plánmi asi pol roka. Konečne sme tu, dočkali sme sa toho. Bola to ťažká práca celého tímu ľudí, plejády dodávateľov, ktorí vstúpili do procesu rekonštrukcie. Sme naozaj veľmi šťastní, že dokážeme dnes komunikovať fakt, že športová hala na Pasienkoch znovu otvára pre verejnosť a šport,“ povedal pre TASR prezident Slovenskej basketbalovej asociácie Michal Ondruš.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Basketbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.