V novej disciplíne začína už tento víkend: Sagan predstavil dres, v ktorom chce vybojovať olympiádu

Sagan v Abu Zabí
Sagan v Abu Zabí Zdroj: X Lukáš Ronald Lukács

Peter Sagan ukončil po sezóne 2023 profesionálnu cestnú kariéru a svoju pozornosť teraz sústredí na horskú cyklistiku a svoj posledný kariérny cieľ, ktorým je kvalifikovanie sa na olympiádu v Paríži v MTB. Ak sa mu to však má podariť, musí veľa doháňať.

Kvalifikačný cyklus na olympiádu je už za svojou polovicou a pre Žilinčana bude takmer nemožné dostať sa do Paríža cez klasické bodové kvalifikačné kvóty. Vďaka svojmu menu má však šancu na divokú kartu, no aby ju dostal, musí počas jari ukázať slušnú úroveň a konkurencieschopnosť v teréne.

Za týmto účelom sa Peter pripravoval počas celého januára na sústredení v Južnej Afrike, kde si zatrénoval aj s najlepším bikerom všetkých čias, Švajčiarom Ninom Schurterom. Teraz je však už čas naskočiť do pretekárskeho kolotoča.

Prečítajte si tiež:

Prvým podujatím po zmene disciplín bude pre neho HERO Abu Dhabi už počas tohto víkendu. Po piatkovom short-tracku sú v nedeľu od 8:00 na programe ostré XCO preteky. Podujatie rozdá na odmenách dokopy až 150-tisíc eur, čo je zrejme najviac v celom kalendári a výrazne to prekonáva aj oveľa prestížnejšie Svetové poháre, ktoré sa pôjdu neskôr počas roka a na ktorých sa Sagan tiež plánuje predstaviť.

Trojnásobný majster sveta na ceste bude v teréne tento rok hájiť farby tímu Specialized Factory Racing. Jeho nový pretekársky dres si môžete pozrieť nižšie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Cyklistika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.