Nikdy sa nemá vrátiť do krajiny: Messiho znenávidela celá Čína

Lionel Messi
Lionel Messi. Zdroj: Profimedia.sk

Lionel Messi odohral v Japonsku prípravný zápas v drese svojho tímu Inter Miami iba niekoľko dní potom, ako presedel na lavičke podobnú akciu v Hong Kongu kvôli zraneniu. To rozohnilo čínskych fanúšikov, z ktorých mnohí zaplatili nemalé peniaze aby ho videli hrať, no obišli naprázdno.

Messi momentálne absolvuje ázijské turné so svojím klubom a v nedeľu sa Inter stretol v čínskej osobitnej administratívnej oblasti s miestnym výberom Hong Kong Team. 38-tisíc čínskych fanúšikov sa prišlo pozrieť na virtuóza z Argentíny.

Ako informuje BBC, za vstupenky zaplatili sumy od 400 až do 700 dolárov. Keď sa však ukázalo, že Messi nenastúpi ani z lavičky kvôli nedoporučeniu lekára na poslednú chvíľu, v závere zápasu hostí vypískali a mnohí sa dožadovali aj vrátenia peňazí.

Argentínčan sa následne presunul s tímom do Japonska, kde v stredu nastúpil v 60. minúte a bez problémov odohral zápas až do konca jedenástkového rozstrelu. To ešte viac pobúrilo Číňanov, ktorí obviňujú majstra sveta z Kataru z politikárčenia.

Plátok Global Times obvinil hviezdu Interu Miami z politického kroku ktorým sa snažil ponížiť Hong Kong a miestna zákonodarkyňa Regina Ipová dokonca vyzvala Messiho, aby sa nikdy do osobitnej administratívnej oblasti Činy nevracal.

Pozrite si včerajšieho frajera na záver z Ligue 1.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.