Dcéra niekdajšieho ligistu a veľký talent pôsobiaci v Holandsku. Ceny SFZ odovzdal aj šéf športu TV Markíza

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) počas Gala Grassroots ocenil najlepších amatérov, futbalových nadšencov, rekordérov, ale aj talentovaných mladých hráčov a hráčky, trénerov i rozhodcov.

Sklenenú kopačku za prvenstvo v kategórii „Talent“ si prevzalo desať najlepších futbalistov a futbalistiek v desiatich mládežníckych kategóriách. Organizátori vyhodnotili víťazov štyroch kategórií v školských súťažiach (od 10 do 13 rokov) a víťazov šiestich kategórií v klubových súťažiach (od 15 do 19 rokov) v sezóne 2022/23.

Ocenenia odovzdal spoločne s bývalým slovenským reprezentantom Szilárdom Némethom aj šéf športovej redakcie Televízie Markíza Martin Lisý. Ten vyhlásil laureátov v kategóriách Futbalistka roka v kategórii do 17 rokov a Futbalista v kategórii do 17 rokov, ktorými sú Sára Straková z AS Trenčín a Samuel Dikoš z holandského FC Groningen.

​Straková je dcérou niekdajšieho dlhoročného ligového útočníka Pavla Straku, Dikoš prešiel vychýrenou akadémiou MŠK Žilina, než sa v lete minulého roka presunul do zahraničia.

Martin Lisý odovzdáva cenu Sáre Strakovej:

​V kategóriách U10 chlapcov a WU10 dievčat sa o držiteľoch trofejí rozhodovalo na základe výkonov na finálových turnajoch o majstra Slovenska v rámci projektu McDonald‘s Cup 2022/23. Najlepších hráčov a hráčky vyhodnotili krajskí grassroots koordinátori a zástupcovia technického úseku SFZ.

V kategóriách U13 chlapcov a WU13 dievčat, sa o držiteľoch trofejí rozhodovalo na základe výkonov na finálových turnajoch o majstra Slovenska v rámci projektu Školský pohár SFZ 2022/23. Najlepších hráčov a hráčky vyhodnotili krajskí grassroots koordinátori a zástupcovia technického úseku SFZ.

O víťazoch v kategóriách žiaci U15, Futbalista roka do 17 rokov a Futbalista roka do 19 rokov rozhodovali športoví riaditelia mládeže v akadémiách, hlavní tréneri chlapčenských mládežníckych reprezentačných výberov Slovenska a zástupcovia technického úseku SFZ.

O víťazkách kategórií žiačky WU15, Futbalistka roka do 17 rokov a Futbalistka roka do 19 rokov rozhodovali tréneri ženských dorasteneckých tímov vo všetkých kluboch na Slovensku, hlavní tréneri dievčenských mládežníckych reprezentačných výberov Slovenska, hlavný tréner ženskej futbalovej reprezentácie Slovenska a zástupcovia technického úseku SFZ.

Odovzdanie ceny Samuelovi Dikošovi si môžete pozrieť vo videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti