Pellegrini vyzval hokejový zväz, aby pustil hráčov z KHL na MS. Vedenie SZĽH reaguje

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda NR SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) vyzval Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), aby umožnil hráčom z KHL reprezentovať Slovensko na MS v hokeji. Politika totiž podľa jeho slov do športu nepatrí a vedenie slovenského hokeja požiadal, „aby nepodliehali nezmyselným mediálnym a politickým tlakom“.

„Opäť sa blížia majstrovstvá sveta v hokeji a u nás sa otvorila nezmyselná diskusia v súvislosti s tým, že hráči hrajúci v KHL, teda v ruskej hokejovej lige, by nemali reprezentovať Slovensko. Znova sa spomínajú konkrétne mená. Vyzývam preto Slovenský zväz ľadového hokeja, aby dôsledne zvážil svoje stanovisko a neunáhlil sa prijať také rozhodnutie, ktoré pod nezmyselným mediálnym a politickým tlakom opozičných strán ako PS a SaS znemožní týmto hokejistom reprezentovať našu vlasť,“ vyhlásil Pellegrini v novom videu.

SZĽH v reakcii na výzvu pre TVNOVINY.sk uviedol, že „táto téma momentálne nie je predmetom riešenia a nomináciou na majstrovstvá sveta sa bude zaoberať v apríli“. 

Prečítajte si tiež:

Pellegriniho výzva prišla deň po tom, čo Medzinárodná hokejová federácia rozhodla o predĺžení zákazu účasti Ruska a Bieloruska na majstrovstvách sveta. 

​Nie je to pritom prvýkrát, čo sa predseda parlamentu vyjadril k téme hráčov z KHL. V polovici januára sa na sociálnych sieťach zastal slovenského hokejového brankára Júliusa Hudáčka, na ktorého sa po odchode z KHL a dvojdňovom pôsobení v Kladne valila vlna kritiky.

„Je mi veľmi ľúto, ako politika zasahuje do kariéry nevinného človeka, ktorý sa len živí svojim talentom,“ uviedol vtedy šéf Hlasu na sociálnej sieti. 

Vo videu Pellegrini povedal, že „žijeme v pokryteckej dobe“, v ktorej Slovákov hrajúcich v KHL obviňujú z toho, že podporujú ruskú inváziu na Ukrajine, no ruskí hokejisti bez obmedzení pôsobia v zámorskej NHL.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.