S jednou futbalovou hviezdou vyrastala, za ďalšiu sa vydala. Sestra Mareka Hamšíka je v Uruguaji slávnou influencerkou (rozhovor)

Michaela Gargano s rodinou
Michaela Gargano s rodinou. Zdroj: Instagram/miskagargano

Jej brat je jednou z najväčších legiend v dejinách slovenského futbalu. V Neapole sa zase zoznámila s jeho spoluhráčom a hviezdou z Uruguaja. Dnes sú manželmi a majú spolu troch synov. Michaelu Gargano, rodenú Hamšíkovú, spočiatku spoznávali vďaka bratovi a manželovi. No dnes si vybudovala fanúšikovskú základňu desiatok tisíc sledovateľov a v Južnej Amerike si dokonca vyskúšala účinkovanie v celebritnej televíznej šou.

Vzťahy medzi bratom a sestrou nemusia byť v detstve vždy najjednoduchšie. V prípade Michaely a bývalého dlhoročného kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie Mareka Hamšíka to však bolo inak.

„Boli sme takí dvaja parťáci. Najkrajšie spomienky mám na to, ako sme sa vždy hrávali,“ rozhovorila sa Michaela pre TVNOVINY.sk.

Spomína, ako sa detská izba premenila na priestor, kde sa hral basketbal či volejbal. Pri hokeji musela vždy stáť v bráne. Niet tak divu, že pri otázke na to, aký bol Marek brat, Miška odpovedá jednoznačne: „V prvom rade športovo založený.“

Netrvalo dlho a z detskej izby sa Marek Hamšík presunul na štadión, ktorý dnes nesie meno Diega Maradonu. Práve tam sa Michaela spoznala s defenzívnym stredopoliarom Walterom Garganom. Nedávno oslávili trináste výročie svadby a majú spolu troch synov.

Michaela Gargano s rodinou
S Walterom Garganom majú troch synov. Zdroj: Instagram/miskagargano

Museli kvôli nim zatvoriť obchod

Neapol, Inter Miláno, Parma, opäť Neapol, mexické Monterrey, uruguajský Penarol a od minulého roka River Plate. To je cesta, ktorou si Michaela prešla po boku svojho manžela.

Niekto by možno neustále cestovanie a sťahovanie nezvládol, pre ňu to nie je nič nové. Koniec koncov, pochádza z futbalovej rodiny.

„Ja som tak vyrastala, je to úplne normálne. Samozrejme, že som s tým aj rátala, keď sme sa s Walterom dali dokopy. Keď si berieš futbalistu, musíš počítať so zmenami,“ hodnotí s nadhľadom.

Mala jedinú podmienku. Nešla by do Brazílie, a to najmä pre vysokú kriminalitu. Po európskom futbalovom dobrodružstve sa Walter Gargano síce vrátil do domovskej Južnej Ameriky, no Brazílii sa vyhol. S Michaelou strávili dva roky v Mexiku a teraz žijú už siedmy rok v jeho rodnom Uruguaji. Život v tejto krajine si pochvaľuje.

„V Uruguaji sú veľmi milí a priateľskí ľudia. Vo všetkom vám chcú pomáhať,“ priblížila.

Po zisku trofeje v uruguajskom Penarole
Po zisku trofeje v uruguajskom Penarole. Zdroj: Instagram/miskagargano

V Uruguaji aj na juhu Talianska je futbal náboženstvom. K futbalistom, ktorých fanúšikovia považujú za bohov, sa však na ulici v juhoamerickej krajine správajú trochu inak.

„Je to národ, kde ľudia rešpektujú vaše súkromie. Ľudia vás spoznajú, pošuškávajú si, pozerajú sa a možno si vás z diaľky odfotia, ale sú dosť hanbliví,“ opísala.

Na Neapol má o niečo iné spomienky.

„Raz, keď sme s Walterom aj Marekom išli nakupovať, museli zatvoriť celý obchod s oblečením iba pre nás. Hrnuli sa tam húfy ľudí, ktoré museli vyviesť. Keď sme potom odchádzali, čakalo na nich dvoch vonku asi 300 ľudí,“ spomína.

Takéto zážitky jej však neboli nepríjemné.

„Ja to chápem. Ktovie, kedy by mali možnosť zase vidieť svojho vysnívaného hráča. Je pekné, ako si ich vážia,“ vraví.

Prečítajte si tiež:

Chce sa presťahovať na Slovensko

Hoci už takmer deväť rokov žije v Južnej Amerike, na Slovensko nezanevrela.

„Chodíme sem každý rok. S deťmi cestujem vždy v júni na mesiac až mesiac a pol, aby sme si trochu predĺžili leto. Tu to máme vymenené. Počas zimy na Slovensku máme v Uruguaji leto,“ hovorí.

Okrem rodiny a priateľov si na Slovensku vždy vychutná aj domácu kuchyňu, ktorá jej veľmi chýba: „Strapačky, halušky, segedínsky guláš... Také dobré jedlo ako naše nie je podľa mňa nikde inde.“

Michaela Gargano s rodinou na Slovensku
Za rodinou na Slovensko cestuje každý rok. Zdroj: Instagram/miskagargano

Slovensko si zamiloval aj 64-násobný uruguajský reprezentant.

„Páči sa mu tu všetko. Jeho snom je raz sa na Slovensko presťahovať a lepšie ho spoznať,“ vraví Michaela.

Podotýka však, že nevie, ako by takúto zmenu zvládol.

„Na Slovensku je úplne iná mentalita, iné návyky. V Uruguaji sú o jedenástej večer plné ulice, bez ohľadu na to, či je zima alebo leto, či je stred týždňa alebo nie. Na Slovensku po šiestej - siedmej nevidíte na ulici skoro nikoho. Neviem, ako by to znášal, no možno by si zvykol,“ zhodnotila.

Dodáva, že ťažko by sa zrejme adaptoval aj na zimu. S úsmevom tiež spomína na jeho prvý stret so snehom.

„Na Donovaly prišiel v mínus desiatich stupňoch v športových teniskách. Keď sa ho moji rodičia pýtali, či mu nie je zima, tvrdil, že nie. No keď ich spoznal lepšie, priznal, že v ten deň mu bola neskutočná zima, ale hanbil sa to povedať,“ spomína.

Prečítajte si tiež:

Vyskúšala si MasterChefa

Dnes je Michaela v Uruguaji známou influencerkou. Na Instagrame ju sleduje 132-tisíc ľudí. Ako hovorí, so sociálnymi sieťami začala ešte počas Garganovho pôsobenia v Európe.

„Instagram som si založila, keď sme boli ešte v Miláne. Vtedy len začínal, tak to bolo iba o fotkách. Ale vždy som rada fotila, všetko zdokumentujem, točím videá. No zo začiatku to bolo len tak, iba pre mňa,“ spomína.

Možnosti v podobe reklamných spoluprác sa jej naskytli, až keď sa presťahovali do Mexika. Priznáva, že spočiatku si našla fanúšikov najmä vďaka bratovi a manželovi.

„Určite ma ľudia začali sledovať najprv kvôli nim. No teraz ma už nesledujú, pretože som Marekova sestra alebo Walterova žena. Už som si vybudovala skupinu ľudí, ktorí má sledujú kvôli mne a nie kvôli nim,“ povedala.

Podporu našla u brata aj manžela.

„Walterovi sa to zo začiatku veľmi nepáčilo, na sociálne siete veľmi nie je. Ale keď zistil, že je to niečo, čo ma baví, podporuje ma v tom a je spokojný, že som si aj ja našla nejakú záľubu. Momentálne je to aj moja práca, ktorú si užívam,“ hovorí spokojne.

O tom, že v Uruguaji je hviezdou, svedčí aj to, že pred niekoľkými rokmi si vyskúšala pôsobenie v celebritnej verzii kuchárskej televíznej šou MasterChef. Spolu s ňou sa na nej zúčastnili speváci, herci či športovci.

Michaela Gargano v celebritnej verzii show Master Chef
Vyskúšala si aj účinkovanie v celebritnej verzii show Master Chef. Zdroj: Instagram/miskagargano

Ako tvrdí, v televízii musela vykročiť z komfortnej zóny.

„Bol to masaker na psychiku. Nie som žiadna televízna osobnosť alebo niekto, kto je zvyknutý na kamery. Jedna vec sú sociálne siete, druhá dvojhodinový program, ktorý ide dvakrát do týždňa v televízii a vidí vás tam polovica Uruguaja. Bolo to náročné,“ vraví s tým, že nakrúcanie trvalo zhruba dva - tri týždne, pričom na „pľaci“ boli desať hodín denne.

V konečnom dôsledku však podľa nej išlo o dobrú skúsenosť. Zopakovať si ju však netúži.

„Neskôr tam ešte boli podobné ponuky, ale povedala som si, že raz som si to vyskúšala a nie je to úplne to moje. Čiže do niečoho takého by som už asi nešla,“ povedala na záver Michaela.

Marek Hamšík vo svojej akadémii začal trénovať kategóriu do 15 rokov. Pozrite si archívnu reportáž z júla minulého roka:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.