Hamilton prežil emotívne predstavenie monopostu. Šéf Mercedesu chce priniesť rýchle auto

Hamilton prežil emotívne predstavenie monopostu. Šéf Mercedesu chce priniesť rýchle auto
Lewis Hamilton. Zdroj: Profimedia.sk

Britský jazdec F1 Lewis Hamilton uviedol, že jeho účasť na stredajšom predstavení nového monopostu Mercedesu bola "emotívna" a "neskutočná". Sedemnásobný majster sveta sa totiž po skončení tejto sezóny s tímom rozlúči a poputuje do konkurenčného Ferrari. 

Hamilton pôsobí v Mercedese od roku 2013 a očakávalo sa, že ako pilot "strieborných šípov" ukončí kariéru. Jeho prekvapivý prestup do Ferrari teda vzbudil senzáciu a médiá o ňom hovorili ako o jednom z najväčších prestupov všetkých čias.

Prečítajte si tiež:

„Samozrejme, uplynulých pár týždňov bolo emotívnych. Je úplne neskutočné byť tu," vyhlásil 39-ročný jazdec počas predstavenia nového Mercedesu W15. 

„Prišiel som sem v roku 2013, s tímom som teda jedenásť rokov a začínam svoj dvanásty. Je privilégium pracovať s touto skupinou ľudí. Keď vidíte prácu, ktorú robia cez zimu a to, ako na začiatku roka vznikne nové auto, je to tá najvzrušujúcejšia časť sezóny," citovala Hamiltona agentúra AFP.

„Bola to veľmi rušná zima. Bude to naša posledná sezóna s Lewisom, takže sa snažíme priniesť rýchly monopost," dodal šéf Mercedesu Toto Wolff.

Slovenskí fanúšikovia motoristického športu si budú môcť vychutnať prvé exkluzívne priame prenosy najprestížnejšej súťaže F1 na Voyo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.