VIDEO: Zranené deti, streľba do ľudí pred 800 policajtmi. Z osláv po Super Bowle sa stal horor

VIDEO: Zranené deti, streľba do ľudí pred 800 policajtmi. Z osláv po Super Bowle sa stal horor
Katastrofa. Zdroj: TASR

Jeden človek zomrel a 21 utrpelo zranenia po streľbe počas osláv na počesť víťazov prestížneho Super Bowlu v americkom futbale v Kansas City. Medzi zranenými je aj jedenásť detí, informovala agentúra AFP. Polícia zadržala tri osoby, ale podrobnosti o ich identite a motíve streľby zatiaľ nezverejnila.

"Prehliadky, zhromaždenia, školy, kiná. Zdá sa, že takmer nič tu už nie je bezpečné," uviedol Quinton Lucas, starosta Kansas City. Aj on si chcel spolu s manželkou užiť majstrovské oslavy tímu Kansasu City Chiefs, na ktoré prišlo odhadom milión ľudí, no rovnako ako mnohí ďalší hľadal po spustení streľby pred stanicou Union Station bezpečné miesto na úkryt.

Na sociálnej sieti X sa objavilo video, na ktorom dvaja účastníci osláv spacifikovali unikajúcu osobu a držali ju na zemi až do príchodu polície. "Je to absolútna tragédia, akú by sme v Kansas City nikdy nečakali a budeme si ju pamätať," dodal Lucas.

Na oslavy dohliadalo viac ako 800 policajtov. "Som nahnevaná na to, čo sa dnes stalo. Ľudia, ktorí prišli na túto oslavu, očakávali bezpečné prostredie," uviedla náčelníčka miestnej polície Stacey Gravesová s tým, že bezpečnostné zložky zaistili minimálne jednu zbraň a stále sa snažia zistiť, čo viedlo k streľbe.

Šéf miestneho hasičského zboru Ross Grundyson na tlačovej konferencii povedal, že mnohé z obetí utrpeli "život ohrozujúce zranenia". O život prišla dídžejka jedného z kansaských rádií Lisa Lopezová-Galvanová, matka dvoch detí.

"Cítim so všetkými, ktorí s nami dnes prišli oslavovať a zasiahla ich táto smutná udalosť," povedal Travis Kelce, jedna z hviezd tímu Kansas City Chiefs. "Modlíme sa za Kansas City," pridal na sociálnej sieti quarterback Patrick Mahomes, ktorý získal cenu MVP pre najužitočnejšieho hráča finále ligy amerického futbalu.

Kansas City Chiefs triumfovali v noci na pondelok v 58. edícii Super Bowlu a obhájili titul z vlaňajška. Vo finálovom zápase v Las Vegas zdolali San Francisco 49ers 25:22 po predĺžení.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Americký futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.