Jaro Halák prichádza na Slovensko. Takto sme ho pritiahli do Slovana (rozhovor)

Jaro Halák prichádza na Slovensko. Takto sme ho pritiahli do Slovana (rozhovor)
Jaroslav Halák na archívnej snímke. Zdroj: TASR - Martin Baumann

Bratislavský Slovan sa pochválil parádnym úlovkom. Do kádra hokejového tímu z hlavného mesta Slovenska sa totiž po dvoch desaťročiach vracia Jaroslav Halák. Tridsaťosemročný gólman práve v tíme belasých začínal s profesionálnym hokejom.

Slovensko v piatok obletela nečakaná informácia, že Jaroslav Halák sa vracia na Slovensko. Po dvoch desaťročiach by mal pôsobiť v klube, kde začal svoju úspešnú kariéru - Slovan Bratislava.

Viac nám o tomto príchode legendárneho gólmana pre TVNOVINY.sk prezradil jeden z akcionárov klubu Pavol Hofstädter.

Vyzerá to tak, že po 20 rokoch sa chystá veľký návrat Jaroslava Haláka do klubu, z ktorého sa odrazil do veľkej kariéry. Čo pre vás samotného, aj pre Slovan, tento príchod znamená?

Príchod Jaroslava Haláka do Slovana by znamenal návrat atraktívneho a stále kvalitného brankára, ktorý popri nesporných športových kvalitách môže do nášho mužstva v najdôležitejšej fáze sezóny priniesť aj mentálnu vzpruhu.

Ako dlho ste boli v kontakte?

O možnosti raz ho angažovať sme uvažovali už od nášho príchodu do klubu v roku 2020. Samozrejme, boli sme si plne vedomí jeho túžby pokračovať v NHL a dosiahnuť významné štatistické míľniky v jeho kariére. Náš kontakt sa zintenzívnil v posledných dvoch týždňoch aj po tom, čo nás o uvoľnenie spod kontraktu požiadal brankár Jared Coreau.

V tejto chvíli sme sa dohodli na administratívnej realizácii transferu. Zároveň sme sa džentlmensky dohodli, že ak sa Jarovi vyskytne šanca pokračovať v NHL, prirodzene mu nebudeme brániť.

Prečítajte si tiež:

Urobili by sme chybu, ak by sme ho nezobrali

Pred pár týždňami boli informácie, že Jaro ešte preferuje zotrvanie v Severnej Amerike alebo pôsobenie v Európe. Dlho ste hľadali spoločnú reč?

Jaro vie a stále si pamätá, odkiaľ vyšiel do svetového hokeja. Neboli potrebné veľké slová, myslím, že skôr zavážil pocit, že v danej chvíli môže Slovanu pomôcť. Sme si toho plne vedomí, zároveň by sme zrejme urobili neodpustiteľnú manažérsku chybu, keby sme aj za takýchto okolností nevyužili šancu Haláka angažovať. Od začiatku bol voči nám a celému klubu otvorený a úprimný. 

Je to viac ako desať mesiacov, čo naposledy chytal v súťažnom zápase. Počítate s ním už od začiatku do bránky alebo mu dáte čas na dôkladnú prípravu?

Kontrakt podpíše až po absolvovaní lekárskej prehliadky. Každý hráč po určitej zápasovej absencii sa do toho potrebuje chvíľu dostať, videli sme to aj u niektorých našich legionárov v tejto sezóne. U brankára to platí azda ešte dvojnásobne. Na druhej strane, hovoríme tu o špičkovom svetovom brankárovi a jednom z najlepších v histórii slovenského hokeja.

V novembri sme vás informovali o tom, že Halák neuspel na skúške v Caroline:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.