Na návrat Shiffrinovej si ešte budeme musieť počkať. Američanka prezradila, kedy by sa mohol stať realitou

Na návrat Shiffrinovej si ešte budeme musieť počkať. Američanka prezradila, kedy by sa mohol stať realitou
Mikaela Shiffrinová. Zdroj: TASR

Na návrat Mikaely Shiffrinovej do kolotoča Svetového pohára si fanúšikovia budú musieť ešte nejaký čas počkať. Američanka sa stále zotavuje zo zranení, ktoré utrpela po páde v pretekoch zjazdu ešte 26. januára.

Najväčšia hviezda lyžiarskych svahov súčasnosti by sa však mala vrátiť ešte v prebiehajúcej sezóne.

„Pracujeme s časovým rozmedzím 4 až 6 týždňov od pádu, pričom berieme do úvahy rozsah a povahu zranení,“ cituje zo správy Shiffrinovej tímu NBCsports.

Stále nie je známy presný dátum jej návratu na svahy, ale zdá sa, že by sa tak mohlo stať najskôr 9. a 10. marca, keď sú vo švédskom Åre na programe technické disciplíny obrovský slalom a slalom.

Fanúšikovia fenomenálnu lyžiarku neuvidia ani nasledujúce dva víkendy, kedy sú na programe rýchlostné disciplíny v talianskom Val di Fassa a nórskom Kvitfjelle. Je pravdepodobné, že by aspoň niektoré z týchto pretekov vynechala aj v prípade, ak by k pádu a zraneniu nedošlo.

„Vedeli sme, že Åre bude pravdepodobne cieľom, ale nevylučovali sme ani skorší návrat v prípade, že by sa môj stav a tolerancia k záťaži zlepšila rýchlejšie,“ uviedla Mikaela Shiffrinová a zdôraznila, že to nechce uponáhľať.

„Jedným z najdôležitejších prvkov návratu k tréningu na snehu a pretekaniu je, aby som mala silu a rýchlosť, čo jednoducho zatiaľ nie je možné,“ doplnila.

Prečítajte si tiež:

Využíva neprítomnosť Shiffrinovej

Neprítomnosť Mikaely Shiffrinovej na pretekoch zatiaľ dokonale využíva Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá sa dostala na čelo celkového poradia Svetového pohára. Svoj náskok navýšila aj v piatkových pretekoch na domácom svahu, kde bola opäť najrýchlejšia.

Ak sa naplní očakávaný scenár a Shiffrinová sa do súťažného kolotoča vráti až na pretekoch vo Švédsku, potom jej do konca sezóny budú ostávať už len finálové preteky Svetového pohára v rakúskom Saalbachu (16-23. marca).

Petra Vlhová absolvovala úspešnú operáciu kolena.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.