Šport

Olympijský výbor zvažuje presun OH 2016 do Londýna

Olympijske kruhy v olympijskom parku.
Olympijske kruhy v olympijskom parku. Zdroj: SITA

Rio možno príde o olympijské hry.

Olympijské hry 2016 sa môžu vrátiť do Londýna, brazílske Rio de Janeiro môže prísť o právo ich organizácie. Predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) údajne v tichosti pripravujú plán B na presun vrcholného podujatia štvorročného obdobia. MOV znepokojuje stav príprav a údajne zvažuje presun do Londýna, kde sa olympijské hry konali v roku 2012.

Podľa vysokopostaveného zdroja denníka Evening Standard z prostredia olympijského hnutia je táto alternatíva zatiaľ nereálna, ale pokojne môže v budúcnosti nastať a je to jediná logická vec.

Zdroj: SITA

"Dva roky pred začiatkom OH boli Atény na 40 percentách príprav, Londýn na šesťdesiatich a Rio je len na desiatich. Času nie je veľa, MOV začína uvažovať," povedal nemenovaný zdroj pre Evening Standard. Pre Brazíliu sú v súčasnosti prioritou futbalové majstrovstvá sveta a na olympijské hry sa zatiaľ nezameriava. V prípravách vládne chaos, náklady neustále stúpajú.

Londýn už v minulosti zaskakoval, v roku 1908 nahradil Rím. Vtedy mal na organizáciu len dva roky, teraz sú však nároky na prípravy oveľa väčšie. Navyše, po olympijských hrách 2012 už britská metropola nemá k dispozícii viaceré športoviská a v bývalej olympijskej dedine sú už len byty. MOV nemá na definitívne rozhodnutie veľa času.

LONDÝN/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.