Calzonov príchod potvrdil už aj šéf Neapola, zatiaľ bez Hamšíka. SFZ súhlasil za týchto podmienok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) dal reprezentačnému trénerovi Francescovi Calzonovi zelenú, aby do konca prebiehajúcej sezóny za vopred stanovených podmienok mohol viesť aj SSC Neapol.

Zväz sa už minulý týždeň dohodol s talianskym koučom na novej zmluve do konca roka 2025, ktorá sa v prípade postupu na MS 2026 automaticky predĺži až do konca účinkovania slovenskej futbalovej reprezentácie na záverečnom turnaji.

Pravdepodobne bez Hamšíka

Všetko potvrdil šéf klubu Aurelio De Laurentiis a na svojom Instagrame aj renomovaný novinár Fabrizio Romano.

"Je bolestivé vyhodiť priateľa ako je Mazzarri. Poďakoval som mu za to, že prišiel vo chvíli ťažkostí, ale musíme byť schopní dať niečo viac Neapolu a jeho fanúšikom. Teraz sa o to pokúsi Calzona, ktorý tu pracoval so Sarrim a potom so Spallettim a ktorý pozná 80 percent našich hráčov. Zajtra ho predstavíme hráčom. Čas ukáže, či to bola správna voľba," uviedol De Laurentiis v rozhovore pre Sky Sport Italia.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Fabrizio Romano (@fabriziorom)

Zatiaľ nie je isté, či Calzonov realizačný tím v Neapole doplní i bývalý dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie a legenda SSC Marek Hamšík, no podľa Sky skôr nie.

Calzona si však pod Vezuv so sebou má vziať videoanalytika slovenskej reprezentácie Marca Briniho, jeho asistentmi budú Simone Bonomi a Francesco Sinatti, ktorý zároveň pôsobí ako kondičný tréner aj pri reprezentácii Talianska. Calzona bude viesť svoj prvý tím na klubovej úrovni v pozícii hlavného kouča.

Podmienky SFZ

Súhlas SFZ je časovo limitovaný na obdobie od 19. februára do posledného zápasu SSC Neapol v Serii A alebo Lige majstrov v sezóne 2023/24. Tréner Calzona je zároveň povinný dodržať všetky zmluvné záväzky, ktoré mu vyplývajú z platnej zmluvy so SFZ.

Kouč musí byť k dispozícii pre slovenskú futbalovú reprezentáciu vždy, avšak nie výlučne, počas asociačných termínov futbalových reprezentácií určených medzinárodným futbalovým kalendárom. Takýto postup odsúhlasili všetci členovia výkonného výboru SFZ.

"Až v nedeľu 18. februára prišla oficiálna žiadosť od SSC Neapol, aby Francesco Calzona mohol vykonávať popri funkcii hlavného trénera slovenskej futbalovej reprezentácie súčasne aj funkciu hlavného trénera klubu. Po intenzívnych rozhovoroch s F. Calzonom a konzultáciách prezidenta SFZ Jána Kováčika, viceprezidenta pre štátnu reprezentáciu Karola Belaníka s členmi výkonného výboru sa SFZ rozhodol udeliť súhlas F. Calzonovi viesť aj SSC Neapol za stanovených podmienok," uvádza sa v oficiálnom stanovisku zväzu s tým, že SFZ má právo v prípade nedodržania ktorejkoľvek z týchto podmienok kedykoľvek svoj súhlas odvolať.

Prečítajte si tiež:

"Slovenský futbalový zväz si uvedomuje, že ide o neštandardné rozhodnutie, ktoré môže vo verejnosti vyvolávať obavy. Chápe však aj výnimočný vzťah F. Calzonu ku klubu, v ktorom dlhodobo pôsobil a chce mu pomôcť v súčasnej neľahkej situácii. Tréner F. Calzona opakovane deklaroval, že hlavnou prioritou jeho činnosti zostáva slovenská futbalová reprezentácia a jej príprava na záverečný turnaj EURO 2024," informoval SFZ.

Podmienky SFZ k súhlasu pre F. Calzonu viesť SSC Neapol podľa futbalsfz.sk:

1. súhlas je časovo limitovaný na obdobie od 19.2. do posledného zápasu SSC Neapol v Serii A alebo Lige majstrov v sezóne 2023/24

2. tréner je povinný dodržať všetky zmluvné záväzky, ktoré mu vyplývajú z platnej zmluvy so SFZ

3. tréner bude k dispozícii pre slovenskú futbalovú reprezentáciu vždy, avšak nie výlučne, počas asociačných termínov futbalových reprezentácií určených medzinárodným futbalovým kalendárom vrátane osobnej prítomnosti na nominačnej tlačovej konferencii pred marcovými zápasmi slovenskej reprezentácie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.