Futbalový svet smúti. Zomrela nemecká legenda, ktorá rozhodla finále MS 1990

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo veku 63 rokov zomrel na zástavu srdca bývalý nemecký futbalový reprezentant Andreas Brehme. Vo finále MS 1990 v Taliansku rozhodol o zisku tretieho titulu pre Nemecko, keď v závere súboja s Argentínou v Ríme premenil pokutový kop. O jeho úmrtí informovala agentúru DPA Brehmeho životná partnerka Susanne Schäferová.

"S hlbokým smútkom musím v mene celej rodiny oznámiť, že môj partner Andreas Brehme nás v noci na utorok náhle a nečakane opustil. Príčinou smrti bola zástava srdca. Chcela by som všetkých požiadať, aby v týchto ťažkých chvíľach rešpektovali naše súkromie," uviedla Schäferová vo svojom vyhlásení.

Prečítajte si tiež:

Viaceré klubové tituly

Brehme patril na MS 1990 k oporám nemeckej obrany a výdatne podporoval aj ofenzívu. Strelecky sa presadil v osemfinálovom súboji proti Holandsku (2:1) i v semifinále proti Anglicku, v ktorom tím Franza Beckenbauera uspel v jedenástkovom rozstrele. S národným mužstvom získal aj striebro na MS 1986 v Mexiku.

Za reprezentáciu odohral Brehme 86 zápasov, v ktorých vsietil osem gólov. Na klubovej úrovni získal nemecké bundesligové tituly s Bayernom Mníchov i 1. FC Kaiserslautern. Najlepšie roky však zažil v Interi Miláno, s ktorým v máji 1989 získal taliansky titul a o dva roky neskôr triumfoval v Pohári UEFA.

"FC Bayern je v šoku z náhleho úmrtia Andreasa Brehmeho. Navždy zostane v našich srdciach ako majster sveta i výnimočný človek. Andi, vždy budeš súčasťou našej rodiny, odpočívaj v pokoji," uviedli predstavitelia nemeckého majstra na klubovom webe. Brehme získal s Bayernom titul v roku 1987.

Na začiatku januára sme vás informovali o úmrtí ďalšieho legendárneho Nemca Franza Beckenbauera:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.