VIDEO: Saganovi prvý súboj so špičkou zhatil pád. Cez víkend sa pokúsi o reparát

Peter Sagan na pretekoch v Chelve
Peter Sagan na pretekoch v Chelve Zdroj: Instagram Peter Sagan

Peter Sagan sa už naplno rozbehol po zmene disciplíny do sezóny na horských bicykloch. Počas uplynulého víkendu sa stretol v španielskej Chelve po prvýkrát so svetovou špičkou v MTB, no jeho snaženie zhatil pád.

Sagan v nedeľu štartoval na podujatí Chelva Gsport Challenge, kde sa postavil zoči voči aj vicemajstrovi sveta Samuelovi Gazovi či olympijskému medailistovi Davidovi Valerovi. Prvý seriózny test v sezóne v svetovej konkurencii však pre Žilinčana nedopadol ideálne.

Pre nedostatok bodov štartoval zo zadných pozícií a viac dopredu sa výkonnosťou prepracovať nedokázal. Definitívne mu potom preteky pokazil pád, po ktorom síce zablatený a ubolený pokračoval, no najlepší ho dobehli o dve kolá. Vyhral majster Európy Vlad Dascalu.

Prečítajte si tiež:

Žilinčan finišoval až na 49. pozícii a ukázal, že okrem výkonnosti musí naďalej poriadne makať aj na technike, ktorú má po pätnástich rokoch pretekania na ceste nevybrúsenú. Príležitosť na reparát však príde čo nevidieť.

Už budúci víkend môžeme Petrovi fandiť na ďalších špičkových španielskych pretekoch. V Banyoles sa zúčastní ďalšieho kola obľúbeného kola Shimano Cupu. Úvodný diel tohto seriálu vyhral aktuálny majster sveta i olympijský šampión Tom Pidcock, Sagan sa vtedy účastnil na podujatí v Abu Zabí.

Pozrite si reportáž o Petrovom rozhodnutí zmeniť disciplínu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Cyklistika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.