Kritika majstra sveta z úst jeho šéfa: Ak spraví ešte jeden prešľap, na mieste ho vyhodím

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe Zdroj: TASR/AP

Julien Alaphilippe je dvojnásobným majstrom sveta v cestnej cyklistike a niekdajším veľkým rivalom Petra Sagana na klasikách ako je Miláno - Sanremo. V posledných dvoch rokoch si však prešiel rôznymi zdravotnými problémami a jeho výkony išli rapídne dole. A to sa veľmi nepáči Patrickovi Leféverovi, manažérovi jeho tímu Soudal.

Belgičan je známy tým, že si často nedáva servítky pred ústa a kritizuje aj vlastných pretekárov. Obzvlášť tých, ktorých veľká výplata ukrajuje z tímového rozpočtu. Stalo sa to už mnohokrát v minulosti a tentokrát prišiel rad aj na francúzskeho fenoména.

Julien Alaphilippe, mimochodom kolega Slováka Martina Svrčeka, dokázal v rokoch 2020 a 2021 vyhrať svetový šampionát a na konto Soudalu pripísal aj monument či etapy na Tour de France. Po týchto úspechoch podpísal s Leféverom lukratívny kontakt, no v posledných dvoch rokoch vyhral iba štyrikrát na menších pretekoch a neprepracoval sa k žiadnemu veľkému výsledku.

Prečítajte si tiež:

To veľmi hnevá belgického manažéra, ktorý svoju hviezdu a jej súkromný život kontroverzne verejne skritizoval v rozhovore pre magazín HUMO.

"Julien je dobrý chlapec, no po podpise veľkej zmluvy prestal podávať výkony. S manželkou Marion si priveľa užívajú, priveľa pijú. V novembri sme sa o tom rozprávali a povedal som mu že ak spraví ešte jeden prešľap, na mieste ho vyhodím," neskrýval svoj hnev Lefévere.

Z tímu Soudal bol už v zime prepustený Alaphilippov brat z trénerskej pozície a očakáva sa, že Julien po sezóne zmení pôsobisko. Najskôr by však veľmi chcel uspieť na kockových klasikách a Gire.

Pozrite si včerajšieho frajera na záver.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.