Slafkovský sa ocitol medzi najväčšími hviezdami NHL. V tejto štatistike je v top desiatke

Na snímke zľava slovenský útočník Montrealu Juraj Slafkovský a brankár Cayden Primeau.
Slovenský útočník Montrealu Juraj Slafkovský. Zdroj: TASR/Christinne Muschi/The Canadian Press via AP

Slovenský hokejista Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský patrí k najlepším hráčom svojho tímu. V súčasnosti je mladý Slovák aj vo výbornej forme. V nočnom zápase proti Buffalu sa mu síce nepodarilo bodovať, ale v predošlých ôsmich dueloch vždy svoje štatistiky dokázal zveľadiť.

Aj tento počin, pri ktorom sa mu podarilo zapísať do bodovej listiny osemkrát za sebou, je však vzácny. Je to jeden z vôbec najlepších výkonov spomedzi hokejistov spod Tatier v histórii NHL.

Nemusíme sa zamerať len na jeho krajanov. Podľa štatistík, na ktoré upozornil portál Le Journel de Québec sa Juraj Slafkovský radí v kategórii hráčov do 20 rokov na delené ôsme miesto v histórii profiligy.

Prečítajte si tiež:

Rekordérom Laine

Na absolútny rekord v počte po sebe idúcich zápasov aspoň s jedným bodom však robustnému útočníkovi chýbalo ešte sedem stretnutí. Jeho držiteľom je Fín Patrik Laine, ktorému sa v sezóne 2017/2018 podarilo obohatiť si štatistiky až v 15 dueloch za sebou.

Slafkovský si na svoje konto vo ôsmich zápasoch dokázal pripísať výborných 12 bodov. Podobný kúsok sa v kategórii do 20 rokov podarilo dosiahnuť aj Stevenovi Stamkosovi či Austonovi Matthewsovi.

Kapítán Pittsburghu Sidney Crosby si v ročníku 2006/2007 pripísal v rovnakom počte zápasov až 17 bodov.

Jednotka draftu z roku 2022 oslávi dvadsiate narodeniny 30. marca. Dovtedy odohrajú Canadiens ešte 16 stretnutí. V prípade, že by sa slovenskému krídelníkovi rýchlo podarilo začať novú bodovú sériu je možné, že by svoj počin mohol ešte zopakovať alebo vylepšiť.

Juraj Slafkovský prežíva v NHL skvelé obdobie. Pozrite si reportáž.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.