Arizona po kontroverznom videu rozviazala zmluvu s Adamom Ružičkom

Adam Ružička zverejnil na Instagrame šokujúce video
Adam Ružička zverejnil na Instagrame šokujúce video. Zdroj: Twitter/Tomáš Novotný

Slovenský hokejista Adam Ružička zverejnil v piatok na svojom Instagrame kontroverzné video, na ktorom má pred sebou tanier s narysovanou čiarou z bieleho prášku a vedľa neho pravdepodobne kreditnú kartu. Mladý hokejista následne obráti kameru na seba a do úst si strčí ampulku, ktorá taktiež obsahuje biely prášok.

Hoci video do niekoľkých minút zmazal, zdieľalo ho 24-tisícové konto Andy & Rono na sociálnej sieti X a následne už nebolo cesty späť. Nahrávka doslova zaplavila internet.

Jeho tím Arizona Coyotes niekoľko hodín vyšetroval celý incident. Napokon však pristúpil k ráznemu kroku, keď mladého slovenského útočníka zaradil na waiver listinu.

Dvadsaťštyriročný Ružička sa do Arizony presťahoval koncom januára z Calgary Flames, keď si ho Coyotes stiahli práve z waiver listiny. V tíme nového zamestnávateľa nastúpil iba na tri zápasy bez bodového zisku, v uplynulých dvoch dueloch bol iba na tribúne.

Pred prestupom hral väčšinou až vo štvrtom útoku Flames, v ktorých drese počas tejto sezóny nazbieral tri góly a šesť asistencií v 39 zápasoch. V kanadskom klube celkovo počas štyroch rokov odohral 114 duelov s bilanciou 14 góly a 26 asistencií. Calgary ho draftovalo v roku 2017 zo štvrtého kola.

Aktualizácia:

Klub zámorskej NHL napokon v sobotu predčasne ukončil zmluvu so slovenským útočníkom Adamom Ružičkom. Stalo sa tak po tom, čo ho klub v piatok po kontroverznom videu umiestnil na nepodmienenú waiver listinu s cieľom ukončiť s ním spoluprácu. Kontrakt mu mal pôvodne vypršať 1. júla.

Adama Ružičku sme oslovili so žiadosťou o stanovisko. Článok budeme aktualizovať.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.