Reprezentant bol dohodnutý so Slovanom, nečakane však zamieril inam. Príčiny prezradil jeho agent

Reprezentant bol dohodnutý so Slovanom, nečakane však zamieril inam. Príčiny prezradil jeho agent
Naľavo Dominik Hollý. Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Nahlas sa hovorilo o Slovane, napokon to dopadlo celkom inak. Agent Dominika Hollého prezradil dôvody, prečo jeho presun k úradujúcemu majstrovi krachol.

Jeden z najväčších prestupových rébusov v rámci slovenskej Niké ligy je definitívne vyriešený. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Dominik Hollý zamieril z Trenčína do českého Jablonca, hoci dlho sa skloňoval jeho odchod do bratislavského Slovana.

Hráčov agent Juraj Martvoň v rozhovore pre TVNOVINY.sk priznal, že 20-ročný rodák z Bánoviec nad Bebravou bol skutočne veľmi blízko k tomu, aby zamieril do kádra úradujúceho slovenského majstra.

Dominikov prestup do Jablonca prišiel doslova v hodine dvanástej. Ako došlo napokon k takému záveru?

Jablonec bol dlhodobo nastavený, že chce Dominika získať, ale v jeho prípade bol problém dohodnúť sa na prestupovej čiastke. Požadovali preto hosťovanie s opciou. Počas troch mesiacov, kde sa ozvalo viacero záujemcov zo Slovenska a zahraničia, sa však situácia zmenila a bolo to dostupnejšie.

V závere prestupového okna na Slovensku sa objavili informácie, že to bude Slovan. Prečo to stroskotalo?

Aj my sme pracovali s variantom, že Slovan je pre nás priorita. Veľmi ho chcel tréner Weiss, ale aj vedenie, Slovan s Trenčínom boli dohodnuté na prestupe. Dlhodobo mali o neho záujem a teraz to bolo dosť dlho realizovateľné. Potom sme však predsa len usúdili, že by to nebolo až tak dobre načasované, keďže je zima a Slovan už bol jednou nohou mimo pokračovania v EKL. Pre Dominika by to teda bola už len slovenská liga a najmä veľká konkurencia v zálohe Slovana. Zvolili sme si preto športovú cestu.

Prečítajte si tiež:

Viacerí záujemcovia

Čo ešte zavážilo v prípade Jablonca?

Je to kvalitnejšia súťaž, má tam väčšiu šancu na pravidelnú minutáž. To sú výborné odrazové mostíky posunúť sa ďalej. Rovnako sme sa dohodli na dĺžke kontraktu priamo tak, ako sme si predstavovali. Nie je dlhý, ale ani krátkodobý. Podrobnosti však prezradiť nemôžem.

Trhová hodnota hráča je podľa Transfermarkt 300-tisíc eur, Slovan údajne ponúkol 400-tisíc. Je toto prestupová suma?

Nerád by som uviedol presnú sumu, no nebola malá. Všetci záujemcovia o prestup pracovali s tou istou hodnotou. Pre Trenčín sú však veľmi zaujímavé detaily zmluvy, keďže sú v nej aj nejaké percentá z ďalšieho hráčovho predaja.

Boli v hre aj nejaké ďalšie možnosti?

Oslovili nás aj Liberec a tímy z Nemecka, Nórska a Dánska, avšak 90 percent z nich malo záujem o hosťovanie s opciou. Sčasti to chápem, keďže v zime platiť za prestup sa nie vždy dá. V prípade Dominika, ktorý mal zmluvu v Trenčíne do 31. decembra tohto roka, však riešiť hosťovanie nebolo jednoduché. Museli by sme s Trenčínom predĺžiť zmluvu, takže by to bolo výrazne komplikovanejšie.

Mysleli ste pri rozhodovaní aj na možnosť zabojovať o nomináciu na EURO?

Samozrejme. Sme presvedčení, že česká cesta je pre takto mladého hráča na to priam ideálna.

Pozrite si januárovú reportáž pred začiatkom prípravy AS Trenčín:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.