Šport

Veľké basketbalové finále v Prievidzi museli zrušiť. Fanúšikovia pri oslavách zranili rozhodcu

 Piatkový tretí duel finále Slovak Sport.tv Basket extraligy mužov medzi BC Prievidza a BK Inter Incheba Bratislava s naplánovým
Piatkový tretí duel finále Slovak Sport.tv Basket extraligy mužov medzi BC Prievidza a BK Inter Incheba Bratislava s naplánovým začiatkom na 18.00 h sa neuskutočnil. Dôvodom je zranenie jedného z rozhodcov Borisa Gabaru, ktorého v rámci predz Zdroj: TASR

Ani nestihli začať.

Piatkový tretí duel finále Slovak Sport.tv Basket extraligy mužov medzi BC Prievidza a BK Inter Incheba Bratislava s naplánovým začiatkom na 18.00 h sa neuskutočnil. Dôvodom je zranenie jedného z rozhodcov Borisa Gabaru, ktorého v rámci predzápasového ceremoniálu nešťastnou náhodou zasiahol jeden z veľkého množstva oslavných predmetov hodených z hľadiska. Arbitra museli ošetriť, aktéri následne približne 45 minút čakali, čo sa bude diať. Potom sa rozhodlo, že duel sa neuskutoční.

"S poľutovaním konštatujeme, že stretnutie bolo zrušené, nakoľko pred zápasom počas diváckej eufórie bol rozhodca zasiahnutý konfetou, ktorá mu spôsobila povrchové zranenie. Teraz záleží na hracej komisii Slovenskej basketbalovej asociácie, aký bude osud tohto duelu. Aj od zástupcov Interu máme informácie, že chcú získať titul na palubovke, nie od stola. Škoda, že sa nehralo, úmysel inzultovať rozhodcu v tom nebol. Ak by ho zasiahol iný predmet počas zápasu - napríklad zapaľovač - ako reakcia na zlý verdikt, nebolo by o čom debatovať. Verím, že HK SBA vzhľadom na okolnosti nájde také riešenie, aby neublížilo basketbalu," uviedol manažér prievidzského klubu Martin Boško. 

Obhajca titulu Inter si z Bratislavy priviezol náskok 2:0 na zápasy, hrá sa na štyri víťazstvá. Štvrtý duel - znova na Hornej Nitre - je na programe v sobotu 10. mája o 18.00 h. Jeho osud nie je známy.

Zdroj: TASR

PRIEVIDZA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.