New Jersey sa teší z gólu
New Jersey sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP

Druhý stret sezóny medzi slovenskými supertalentami Jurajom Slafkovským a Šimonom Nemcom sa odohral na štadióne Prudential Center v Newarku. Dvojica sa proti sebe postavila zoči voči už v januári, keď sa z víťazstva i streleného gólu tešil rodák z Liptova. Dnes bol úspešnejší Košičan Nemec, ktorý sa tešil z domáceho triumfu 4:3 a pridal aj asistenciu.

Šimonovo New Jersey potrebovalo zo zápasu tri body, keďže momentálne mu uniká play-off a čas sa kráti. Po dnešku tak šance na postup stále žijú. Dobrý zápas odohral aj Slafkovského Montreal, no na domácich to nestačilo. Zápas sme sledovali ONLINE.

Priebeh prvej tretiny

Zápas odštartoval v ostrom tempe a aktívnejší boli hostia v elitnej formácii aj s Jurajom Slafkovským. Brankár domácich Anderson však mohol iba pohľadom sledovať niekoľko striel mimo jeho brány. Čoskoro však červené dresy domácich prevzali taktovku nad zápasom.

V úvodných desiatich minútach sme sledovali niekoľko zaujímavých akcií, najväčšiu šancu zahodil hosťujúci Josh Anderson. Tempo hry sa potom v druhej polovici prvej tretiny spomalilo a dlhé minúty sme sledovali opatrné akcie bez zakončenia.

V 17. minúte dal o sebe prvýkrát vedieť Šimon Nemec, keď niekoľkokrát prihrával do šance spoluhráčom, no k ohrozeniu brány hostí to neviedlo. V závere tretiny sa hra rozbehla a medzi tri žrde smerovalo viacero pokusov na oboch stranách, no gól sme napokon v úvodných dvadsiatich minútach nevideli.

Priebeh druhej tretiny

Prostredná časť zápasu začala vydarenou pasážou pre Montreal, ktorá vyústila do prvého gólu stretnutia. Tvrdou delovkou otvoril skóre Brendan Gallagher, asistovali mu Evans a počas celého zápasu aktívny Josh Anderson.

Netrvalo však dlho a domáci odpovedali. Milimetrovú prihrávku naservíroval pred bránu Timovi Meierovi Kevin Bahl a Švajčiar sa nemýlil.

V 31. minúte sa na modrej čiare dostal k puku Juraj Slafkovský a priamo ohrozil Andersona v domácej bráne. Montreal v polovici stretnutia tlačil a jeho snaha sa napokon vyplatila. V 34. minúte sa presadil Nick Suzuki, ktorému asistovali Cole Caufield a Johnny Kovacevic.

Už o minútu neskôr mohli hostia zvyšovať, na domácej bráne zvonila žrď. New Jersey sa dlho nevedelo dostať spod tlaku Montrealu, no Kanaďania nevyužili svoju prevahu aby sa dostali do trháku a to sa im vypomstilo. V 38. minúte z ničoho nič vyrovnal Čech Ondřej Palát. Asistoval mu aj Šimon Nemec. Do šatní sa tak po druhej tretine išlo za stavu 2:2.

Priebeh tretej tretiny

Posledná tretina zápasu odštartovala veľmi opatrne, za prvých päť minút sme nevideli žiadnu zaujímavejšiu akciu. To sa ale zlomilo na prelome 45. a 46. minúty. Najfádnejšiu pasáž zápasu vystriedala tá najzaujímavejšia a obe strany sa v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd dostali k viacerým obrovským šanciam.

Kovacevicova strela z diaľky ani nájazdy Mercera a Suzukiho neslávili úspech. Piaty gól stretnutia mal na hokejke v 50. minúte aj Jack Hughes, no vychytal ho brankár Montrealu Jake Allen. O päť minút neskôr už ale toľko šťastia nemal a bol prekonaný Nicom Hischierom. New Jersey zužitkovalo presilovku a po asistenciách Toffoliho a Hughesa poslal Švajčiar domácich prvýkrát v zápase do vedenia. Šanca na play-off pre Šimona Nemca tak ožila.

Montreal nemienil predať kožu lacno a do minúty takmer zahrmelo aj na domácej strane. Josh Anderson opečiatkoval domácu tyčku. Platilo však pravidlo nedáš - dostaneš. V 57. minúte ukázal rýchle nohy Jasper Bratt a po skvelej individuálnej akcii prekonal Allena a New Jersey išlo do trháku.

Dve minúty pred koncom mal veľkú šancu pripísať si asistenciu Slafkovský, no jeho skvelú prihrávku nezužitkoval na gól Suzuki. Kanaďan to ale vzápätí napravil a znižoval pri hre šiestich na piatich na 3:4. Viac sa však už Montrealu napriek veľkému tlaku nepodarilo a Šimon Nemec sa tak radoval z troch bodov a stále môže aj po dnešku dúfať v účasť v play-off.