Náš veľký talent na tréningu zrazilo auto. Život mu zrejme zachránila táto cyklistická zručnosť (+vyjadrenie)

Tomáš Sivok trávil 20. narodeniny v nemocnici
Tomáš trávil 20. narodeniny v nemocnici Zdroj: Instagram sivok_t

Trpkú pilulku musí tesne pred začiatkom sezóny prehltnúť jeden z našich najväčších cyklistických talentov, Tomáš Sivok. Kvalitného 20-ročného vrchára na sústredení na Kanárskych ostrovoch zrazilo auto a so zlomenou stehennou kosťou musel stráviť svoje narodeniny v španielskej nemocnici. Do sedla bicykla sa nevráti minimálne šesť týždňov.

Sivok sa pred sezónou 2024 konečne zotavil zo zranenia kolena, ktoré mu pokazilo minulý rok i sľubný angažmán v Taliansku. Cez zimu prestúpil do slovenského tímu Pierre Baguette, kde, ako nám povedal v exkluzívnom rozhovore v decembri, mal dostať rolu jedného z lídrov a cieľom bolo naplno sa ukázať a opäť si vyjazdiť zmluvu v zahraničí.

Prečítajte si tiež:

​Tieto plány však utrpeli ešte pred začiatkom roka. Počas februára bol Tomáš so svojimi spolujazdcami na sústredení na Kanárskych ostrovoch. To sa už skončilo pred niekoľkými dňami, no on sa rozhodol si pobyt v dobrom cyklistickom podnebí predĺžiť. Bohužiaľ, iba pár dní po odchode tímu Pierre Baguette ho pri sólovom tréningu zrazilo auto.

„V malej dedinke mi vyletelo auto do proti smeru a ja som doňho napálil, nemal som čo spraviť... Môžem byť, rád že som kedysi robil horskú cyklistiku. Tam padáte často a vďaka tomu som vedel, že sa mám o auto hodiť bokom. Ak by som do toho auta vletel rovno hlavou, možno by som tu už nebol," spomína na incident Tomáš exkluzívne pre TVNOVINY.sk.

Forma bola dobrá

Po nehode skončil v miestnej nemocnici, kde mu diagnostikovali zlomeninu stehennej kosti. Na lôžku preležal aj svoje 20. narodeniny, ktoré mal v sobotu. Strávil ich aspoň v spoločnosti rodičov, ktorí ho prišli v neľahkej chvíli podporiť.

„Veľmi ma to mrzí, lebo kondička bola na super ceste a veril som v dobrý vstup do sezóny. Teraz budem bez bicykla aspoň šesť týždňov, no nestrácam žiadnu motiváciu. V hlave som sa preladil na letné ciele, najmä slovenský šampionát a potom augustový Avenir, čo je taká Tour de France jazdcov do 23 rokov," dopĺňa optimisticky.

Tím Pierre Baguette sa tak bude musieť v ďalších mesiacoch zaobísť bez jednej zo svojich najväčších zbraní. Na druhej strane, ako informuje influencer s väzbami na tím Lukáš Ronald Lukács, zostavu by mal na štyri marcové jednorazovky v Slovinsku prvýkrát posilniť aj samotný Peter Sagan v rámci jeho prípravy na horské bicykle.

Pozrite si reportáž o Saganovom rozhodnutí zmeniť disciplínu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.