Zázrak z východu žiari aj naďalej. Lipany prepísali históriu, prezident plánuje špeciálne odmeny (vyjadrenie)

Futbalisti ŠK Odeva Lipany sa tešia z postupu do semifinále Slovnaft Cupu
Futbalisti ŠK Odeva Lipany sa tešia z postupu do semifinále Slovnaft Cupu Zdroj: Facebook ŠK Odeva Lipany

Neuveriteľný úspech sa podaril v štvrťfinále Slovnaft Cupu treťoligovému klubu ŠK Odeva Lipany. Amatérsky celok zdolal nikéligistu zo Skalice v penaltovom rozstrele, potom, ako sa v hracom čase zrodila bezgólová remíza. Ide o historicky prvý postup tímu z tretej ligy medzi elitné kvarteto Slovenska.

Lipany podržal najmä kapitán tímu a brankár Peter Bartoš. Ten v zápase nepustil za seba ani jednu z ôsmich striel na bránu v podaní bielo-zelených a svoju penaltu za jeho chrbát nedostal ani Michal Ranko v rozstrele. Kľúčoví však boli pri tomto veľkom úspechu aj fanúšikovia.

Prečítajte si tiež:

Peter je už teraz ikonou nášho klubu. Počas rozstrelu to na tribúne vrelo, no mali sme v neho plnú dôveru a on nesklamal. Taktiež, 1300 divákov už v Lipanoch dlho nebolo, fanúšikovia dnes boli našim dvanástym hráčom. Všetci chlapci si zaslúžia absolutórium, dnes sme napísali históriu," s hrdosťou povedal po zápase prezident klubu Emil Jacko exkluzívne pre TVNOVINY.sk a prezradil aj, či hráčov čakajú za takýto úspech nejaké špeciálne odmeny.

Máme už čosi predbežne dohodnutné, no o tom sa pobavíme, keď vypršia emócie. Môžem ale povedať, že v hlave mám už teraz jeden spoločný výlet, kde by sme išli všetci aj s rodinami. No samozrejme, najskôr si ideme dosýta užiť dnešok," uzatvára s radosťou v hlase Jacko.

Svojho prezidenta so širokým úsmevom doplnil aj jeho synovec Mário, kmeňový stopér tímu, ktorý spolu s Petrom Vitovičom úspešne udržal prvoligových útočníkov zo Záhoria na uzde. Z jeho vyjadrenia bolo jasné, že v Lipanoch dnes bude veselo.

„Podaril sa nám historický úspech, nielen pre futbal v Lipanoch, ale aj celkovo pre mesto a región. Bol to ťažký zápas, Skalica mala kvalitu, no my sme mali srdce a to dnes zvíťazilo. Snívame náš pohárový sen, z ktorého sa nechceme zobudiť. Už teraz sa tešíme, koho nám ďalej prinesie žreb. Najskôr si ale musíme užiť dnešok, tuším už všetci nahlásili na zajtra dovolenky."

Pozrite si zostrih zo zápasu Skalica - Košice.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.