Red Bull si napokon svojho šéfa zastal. Horner zostáva pri kormidle, kolegovi vraj neuškodil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Christian Horner zostane na čele motoristického tímu Red Bull. Vedenie stajne F1 to oznámilo po tom, čo interné vyšetrovanie zbavilo funkcionára obvinení z údajného pochybenia voči inému zamestnancovi tímu.

Horner tak zostane na pozícii výkonného riaditeľa a šéfa tímu po oznámení, ktoré prišlo tri dni pred prvými pretekmi sezóny.

"Nezávislé vyšetrovanie obvinení vznesených proti Hornerovi je ukončené a Red Bull môže potvrdiť, že sťažnosť bola zamietnutá. Sťažovateľ má právo na odvolanie. Vedenie tímu je však presvedčené, že vyšetrovanie bolo spravodlivé, dôsledné a nestranné," uviedla materská spoločnosť Red Bull vo vyhlásení.

Prečítajte si tiež:Keďže správa o vyšetrovaní je "dôverná a obsahuje súkromné informácie, ktoré pomáhali pri vyšetrovaní", tím sa ďalej nebude k incidentu vyjadrovať.

Red Bull vyhral v uplynulom ročníku všetky okrem jednej Veľkej ceny a Max Verstappen získal tretí titul svetového šampióna v sérii. Informovala agentúra AFP.

Slovenskí fanúšikovia motoristického športu si budú môcť vychutnať prvé exkluzívne priame prenosy najprestížnejšej súťaže F1 na Voyo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.