Kto nahradí Hamiltona v Mercedese a vyjazdí si Verstappen štvorku? Sezóna F1 začína už zajtra na Voyo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Fanúšikovia Formuly 1 už odpočítavajú hodiny do začiatku novej sezóny. Ten príde už zajtra v Bahrajne, kedy sú na programe prvé tréningy pred tunajšou Veľkou cenou. Sledovať ich môžete exkluzívne na Voyo a Nova Sport 5.

Najväčšou otázkou pred novým ročníkom bude, či niekto dokáže aspoň držať krok so suverénom minulej sezóny, Maxom Verstappenom z Red Bullu. Ten získal vlani titul majstra sveta najdominantnejším spôsobom v celej histórii F1ky, keď vyhral až 19 z 22 dielov seriálu.

Ďalšie dve víťazstvá zapísal na konto Red Bullu druhý pretekár stajne Sergio Perez. Práve na neho sa budú sústrediť zraky fanúšikov, ktorí budú dúfať, že aspoň skúsi vystúpiť z kolegovho tieňa. Inak si len ťažko predstaviť, že by Mercedes, Ferrari alebo niekto iný, mal Verstappenovi znepríjemniť cestu za štvrtým titulom.

Prečítajte si tiež:

Pozornosť ale bude pútať prestup Lewisa Hamiltona práve z Mercedesu do Ferrari. Sedemnásobný majster sveta absolvuje svoju poslednú sezónu v prvom menovanom tíme, v ktorom sa tým pádom otvára voľné miesto pre rok 2025. A to bude veľkým lákadlom pre mnohých pretekárov, ktorí sa tak budú chcieť ukázať už v prvej polovici roka.

V kalendári na tento rok figuruje 24 pretekov. Po bahrajnskom začiatku sa pretekári presunú do Saudskej Arábie a Austrálie. Seriál sa skončí 8. decembra v Spojených arabských emirátoch.

Slovenskí fanúšikovia motoristického športu si budú môcť vychutnať prvé exkluzívne priame prenosy najprestížnejšej súťaže F1 na Voyo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.