Mládežnícke MS v biatlone: Slovensko má druhú medailu, opäť sa o ňu postarala Kapustová

Mládežnícke MS v biatlone: Slovensko má druhú medailu, opäť sa o ňu postarala Kapustová
Slovenská reprezentantka v biatlone Ema Kapustová. Zdroj: Profimedia.sk

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala striebornú medailu v pretekoch s hromadným štartom junioriek na 9 km na mládežníckych MS v estónskom Otepää. Na strelnici dvakrát minula, ale až do záveru mala šancu aj na zlato.

Na víťaznú Juliu Kinkovú z Nemecka stratila osem desatín sekundy. Pre Kapustovú je to druhý cenný kov na šampionáte, druhá bola aj vo vytrvalostných pretekoch.

Prečítajte si tiež:

Kapustová mala na štarte veľmi dobrú pozíciu, keď sa s číslom tri predstavila v prvom rade. Na prvej položke raz minula a patrila jej až 20. pozícia. Na druhej ležke tiež nebola stopercentná, ale napriek chybe sa posunula o päť pozícii vyššie.

Po čistej prvej stojke však využila zaváhania súperiek a patrilo jej priebežné piate miesto. Záverečnú položku zvládla opäť bez zaváhania a bola na druhej priečke, strácala necelých šesť sekúnd na Fany Bertrandovú. Francúzku síce v stúpaní predbehla, no zozadu zaútočila Kinková, ktorá mala v závere viac síl.

Ema Kapustová je naša najväčšia biatlonová nádej. V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o jej dominancii v mládežníckych kategóriách.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Biatlon

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.