Ostrava zruší hokejový štadión, na ktorom majú hrať zápasy MS aj Slováci. Pre mesto je pridrahý

Slovenskí hokejisti po prehre s Kanadou.
Slovenskí hokejisti po prehre s Kanadou. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Obľúbená Ostravar aréna, v ktorej odohrajú svoje skupinové zápasy aj naši reprezentanti na tohtoročných hokejových majstrovstvách sveta, sa bude rušiť. Vítkovice však bez štadióna neostanú, Česi totižto plánujú postaviť v meste ďalšiu hokejovú halu.

Na ľade Ostravar arény sa odohrali zápasy už dvoch svetových šampionátov, v máji sa tak stane tretíkrát. Okrem toho na štadióne hrajú svoje zápasy aj prvoligové Vítkovice. Mesto Ostrava však usúdilo, že je čas na zmenu.

„Sú tam veľké náklady na energie, celoročne držíme ľadovú plochu zamrznutú a mestskú kasu to stojí desiatky miliónov korún. Rozhodli sme sa preto postaviť nový a menší hokejový štadión. Ostravar aréna bude prerobená na multifunkčnú halu,“ uviedol primátor Ostravy Ján Dohnal, informuje iSport.cz.

Prečítajte si tiež:

Mesto vraj pracovalo i s variantom, že by sa Ostravar Aréna úplne zbúrala a multifunkčná hala by sa postavila nanovo od základov. Od tohto plánu sa ale upustilo, pretože by to znamenalo veľký úder na niekoľko rokov pre hokej i krasokorčuľovanie v Ostrave a navyše by takýto projekt stál päť až šesť miliárd korún.

Namiesto toho sa vedenie mesta uchýlilo k výstavbe menšieho štadióna pre ľadové športy s kapacitou približne 7,5-tisíc divákov, teda výrazne menšou, než akú má Ostravar aréna. Pôjde však o moderné centrum s dvomi a pol ľadovými plochami. Cena tohto projektu by sa mala vyšplhať na 1,2 miliardy korún a so stavbou sa začne za päť až šesť rokov.

Pozrite si včerajšieho frajera na záver.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.