Slovenská legenda odpísala Ružičku: V zámorí skončil, takých ako on sú stovky

Adam Ružička
Adam Ružička Zdroj: Profimedia.sk

Nie veľmi svetlú budúcnosť predpovedá Adamovi Ružičkovi legendárny slovenský hokejista Richard Zedník. Niekdajší hráč až štyroch klubov z NHL a bronzový medailista z majstrovstiev sveta 2003 si nemyslí, že si slovenský hráč ešte niekedy zahrá v najprestížnejšej zámorskej súťaži.

„Adam roky bojoval o miesto v NHL. Keď sa tam konečne dostal, tak urobí takúto vec. Nerozumiem tomu. Obzvlášť potom, čo ho vymenili z Calgary, kde hral vo štvrtej formácii, mal po príchode do nového mužstva začať makať a ukázať, že na to má,“ krútil hlavou Zedník pre Sportweb a následne vyslovil svoju neblahú prognózu pre Ružičkovu budúcnosť.

„Každý je strojcom svojho šťastia. Pochybujem, že by teraz po ňom niekto siahol. Môžem sa mýliť, ale podľa môjho názoru je to pre neho definitívny koniec v NHL. Neviem, kto by bol ochotný dať mu ďalšiu šancu. Takých hráčov ako on, ktorí čakajú na príležitosť, sú tam stovky.“

S Ružičkom vo februári rozviazal zmluvu jeho tím Arizona Coyotes, potom, ako sa mladík vo svojom apartmáne natočil vedľa narysovanej lajny z bieleho prášku a zavesil video na internet. Po chvíli ho zmazal a neskôr sa aj ospravedlnil a povedal, že sa z chyby poučí, no už bolo neskoro.

Pozrite si včerajšieho frajera na záver.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.