Postrehy slovenského fotografa z VC Bahrajnu: V kúte Red Bullu to vrelo (+ veľká fotogaléria)

Verstappen zo stajne Red Bull vystupuje zo svojho monopostu
Verstappen zo stajne Red Bull vystupuje zo svojho monopostu Zdroj: TASR/AP

Úvodná Veľká cena sezóny je za nami. V Bahrajne sa nový ročník odštartoval v totožnom duchu, v akom skončil ten minulý. Red Bull nemal súper, Verstappen pole position premenil na prvý triumf sezóny a z druhého miesta ho istil kolega Serio Perez. Na mieste bol aj slovenský fotograf Martin Trenkler, jediný Slovák pohybujúci sa v kolotoči F1.

Martin pre TVNOVINY.sk pravidelne prináša exkluzívne fotografie a postrehy zo zákulisia a inak tomu nebolo ani v Bahrajne.

"Bol som tu aj pred 20 rokmi, pri premiére Bahrajne v roku 2004. Vtedy ju vyhral Schumacher na Ferrari. Zmenilo sa to tu na nepoznanie, z opusteného púštneho okruhu sa stala moderná stavba s kompletnou infraštruktúrou. Namiesto poľnej cesty sem teraz ide z hlavného mesta Manama šesťprúdová diaľnica," začína zaujímavou poznámkou Trenkler a následne sa rozrozpráva o víkende.

"Na prvú VC v tomto roku som sa nevedel už dočkať. Zaujímalo ma, kto spravil aký pokrok, či si Red Bull s Maxom udržia prvú pozíciu a či sa na nich ostatní pomaly aspoň doťahujú. Víkend začal už v stredu mediálnym dňom. V padoku vládla uvoľnená atmosféra a po zimnej prestávke som sa zvítal s rodinou Formuly 1. Jazdci postupne prichádzali, ochotne rozdávali podpisy a fotili sa."

Veľkou témou pred pretekmi bola aféra okolo šéfa Red Bullu Christiana Hornera, ktorý sa mal nevhodne správať k vlastnej zamestnankyni a stajňa spustila interné vyšetrovanie. Ako hovorí Martin, v okolí padoku rakúskeho tímu napätie znateľne viselo vo vzduchu.

Prečítajte si tiež:

"V padoku to potichu vrelo. Nikto nevedel, či Horner kauzu prežije vo funkcii šéfa Red Bullu. Napokon potichu odznela správa, že ho zbavili obvinení. No hneď na druhý deň spravila rozruch údajná komunikácia medzi ním a tou zamestnankyňou. Tie whatsappy som videl, ich autenticitu vlastne nikto priamo nespochybnil, len Red Bull povedal, že to viac nezaujíma. No zdá sa, že to ešte bude mať dozvuky. Tímy aj FIA chcú väčšiu transparentnosť, v hre je aj povesť športu. V sobotu pred pretekmi prišiel Horner s manželkou Geri Halliwell do padoku ruka v ruke, čo spôsobilo rozruch. Stretol som ich aj pod pódiom, boli obaja v dobrej nálade."

A čo výsledok pretekov? Martina veru neprekvapil, to skôr keď tak počasie. Monopost Red Bullu je jednoducho momentálne nedostihnuteľný pre iné tímy a práve pre súboj medzi zvyškom sveta vyriekol aj prognózu.

"Prekvapilo nás skutočne chladné a veterné počasie a rovnako aj mnohých pretekárov. Žiadne dramatické prekvapenia na trati sa však nekonali, Max je stále ďaleko vpredu, jeho monopost má rýchlosť, s ktorou sa aj Perez dokázal prebojovať na druhé miesto. Za nimi budú šúchať nohami asi aj naďalej ostatné tímy, kde je to vyrovnanejšie. O popredné miesta za Maxom zabojujú určite Ferrari, Mercedesy aj McLareny," zakončuje Trenkler svoju výpoveď z miesta pretekov a už sa pomaly začína sústrediť na ďalšie.

"Teraz mám 1,5 dňa voľno a odlietam priamo do Saudskej Arábie na druhé preteky sezóny. Okruh bude diametrálne odlišný, hádam sa dočkáme aj zaujímavých pretekov a nielen bulvárnych debát."

Pozrite si reportáž o rozuzlení kauzy Hornera.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.