Igor Žofčák sa zapísal do histórie. Ako prvý strelil v našej najvyššej futbalovej súťaži gól po štyridsiatke

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po štyridsiatke dosiaľ nikto nestrelil na Slovensku gól v najvyššej futbalovej lige. Zápis do histórie však prelomil Igor Žofčák z MFK Michalovce. Kopačky na klinec však ešte zavesiť nechce. Stále má vraj prečo hrať.

Gól, aký ešte nepadol. V našej lige doteraz nikdy neskóroval hráč so štyrmi krížikmi na chrbte. „Ja to hovorím stále, milujem ten futbal. Keby som ho tak nemiloval, tak už tu dávno nie som,“ hovorí Igor Žofčák.

Priznáva, že po zápase toho už má dosť a ráno sa mu ťažšie vstáva. Inak zarezáva s mladíkmi a sleduje jedného o rok mladšieho hráča. „Dnes si na sociálnych sieťach viete nájsť všetko. Keď vidím, ako trénuje Ronaldo a ako trénujeme my, tak stále sme ešte len žiaci, učni. Takže nájsť si niekoho, kto mi dobre poradí, a musím to milovať, musím to robiť a robiť, a robiť,“ konštatuje najstarší ligový strelec. 

Prečítajte si tiež:

Rýchlo si našiel novú výzvu

„Ak hráč dá na slová kondičného trénera, fyzioterapeuta a má v hlave dostatočne upratané, tak nie je problém,“ tvrdí kondičný Jakub Juhaščík. Vo vyššom veku musí v tréningu prevyšovať rozvážnosť nad pochabosťou. Úľavy sú povolené až žiaduce. „Opatrne, citlivo na toho hráča,“ radí tréner. Pri preťažení totiž ľahko môže dôjsť k zraneniu.

Športovec sa vraj môže udržať na vrcholovej úrovni aj do veku 45 rokov. Potom je tu ešte aj Jaromír Jágr. Do tohto veku hral v NHL. Dnes má 52 a brázdi extraligové ľady v Česku.

Novú výzvu si rýchlo našiel aj futbalový rekordér z Michaloviec. Po historickom góle takmer padla šatňa. Čoskoro sa to môže zopakovať. „Približne o mesiac mám 41, tak zapísať sa strelecky aj ako 41-ročný,“ prezradil novú výzvu Žofčák.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Niké liga

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.