Návrat si veľmi prial, v Slovane by hral aj zadarmo. Hamšík: Nakoniec je možno dobre, že to nevyšlo

Návrat si veľmi prial, v Slovane by hral aj zadarmo. Hamšík: Nakoniec je možno dobre, že to nevyšlo
Marek Hamšík dnes a kedysi. Škoda, že v belasom nemá novšiu fotku. Zdroj: TASR/X (ŠK Slovan Bratislava)

Keď do Slovana prestupoval v štrnástich, jeho otec musel predať Felíciu. Dnes to vyznie ako správa z iného vesmíru, no klub z Tehelného poľa vtedy živoril a Mareka Hamšíka nikto nepoznal. Čo nasledovalo, je už história.

V marci 2021 sa na miesto, odkiaľ vystrelil do veľkého futbalu, mohol vrátiť ako najlepší hráč v dejinách samostatného štátu. Rekordér národného tímu či neapolský boh. Prečo to nevyšlo?

Zmluvu v Číne ešte predtým riadne rozviazal, takže transferu administratívne nebránilo nič. Navyše, tamojšia Superliga sa skončila ešte v novembri 2020 a nový ročník štartoval až na sklonku apríla. Hamšík tak pred letným európskym šampionátom nutne potreboval hrať.

A v „belasom“ drese by krásne uzavrel kruh. Jeho otec vtedy povedal, že Marek by si ho obliekol aj zadarmo.

„Peniaze nehrali rolu. Prvoradé bolo, aby som pred majstrovstvami Európy nabral hernú prax. Lenže dĺžka ponúkaného kontraktu mi nevyhovovala. A k tejto myšlienke sme sa už nikdy potom nevrátili,“ vysvetlil spätne v exkluzívnej debate pre TVNOVINY.sk dlhoročný kapitán reprezentácie.

Prečítajte si tiež:

Kým vedenie slovenského majstra chcelo, aby Slovanu pomohol aj v kvalifikácii európskych pohárov, toho času 33-ročný mozog zálohy preferoval kontrakt len do konca sezóny, od júla požadoval mať „voľné ruky“.

„Pravdaže ma to mrzelo, naozaj som tie mesiace veľmi túžil odohrať v Slovane. Bohužiaľ, nedohodli sme sa, naozaj veľká škoda. No keď sa spätne pozriem, čo sa stalo Maťovi Škrtelovi, Stanovi Šestákovi alebo ďalším hráčom, ktorí niečo dosiahli v zahraničí... Pred slovenskými fanúšikmi to nemali ľahké. Takže možno je aj dobre, že to napokon nevyšlo,“ dodal s ľahkým povzdychom Hamšík.

Na jar 2021 napokon zamieril do Švédska, kde ho už na göteborgskom letisku vítali stovky fanúšikov. Preto je skutočne smutné, že absolútna legenda nášho futbalu by sa na Slovensku zrejme dočkala i nadávok.

Ešte raz si vychutnajte zostrih najslávnejšieho slovenského derby, v ktorom Slovan zdolal Trnavu 2 : 0:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.