Mikaela Shiffrinová sa vráti do súťažného diania. Veľký glóbus však zrejme neobháji

Mikaela Shiffrinová sa vráti do súťažného diania. Veľký glóbus však zrejme neobháji
Mikaela Shiffrinová. Zdroj: AP Photo/Giovanni Maria Pizzato

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa do súťažného diania po zranení kolena vráti v nedeľu v slalome Svetového pohára v Are. Vo švédskom stredisku sa však nepredstaví v obrovskom slalome a do konca sezóny už nenastúpi v kĺzavých disciplínach. S veľkou pravdepodobnosťou tak neobháji celkový triumf v hodnotení seriálu. 

Shiffrinová oznámila svoje rozhodnutie v piatok prostredníctvom videokonferencie. Dvadsaťosemročná Američanka viedla celkové hodnotenie až do januárového pádu v zjazde v Cortine d'Ampezzo, ktorý zmaril jej plány na zisk veľkého krištáľového glóbusu šiestykrát v kariére. O prvenstvo tak zabojujú vo zvyšku sezóny Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá má na konte 1594 bodov a Talianka Federica Brignoneová so ziskom 1268 bodov. Rodáčka z Colorada je tretia (1209).

Prečítajte si tiež:

Shiffrinovej najbližším cieľom je zisk ôsmeho malého glóbusu za slalom v kariére. Hodnotenie disciplíny vedie so 630 bodmi. Druhá je Slovenka Petra Vlhová (505), ktorá má však už pre zranenie po sezóne. Tretia Nemka Lena Dürrová má na konte 442. Do konca sezóny zostávajú už iba dva slalomy. Informovala DPA.

Petre Vlhovej predčasne ukončilo sezónu zranenie kolena.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.