Play-off už nebude ako predtým. Extraliga prichádza so zmenou

Play-off už nebude ako predtým. Extraliga prichádza so zmenou
Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Nitra. Zdroj: TASR

Play off hokejovej Tipos extraligy so sebou prináša zmenu systému predĺženia a samostatných nájazdov. Pôvodný formát troch proti trom v extračase nahradí predĺženie s piatimi korčuliarmi na oboch stranách už od prvého stretnutia kvalifikácie o postup do štvrťfinále play off. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Zmena nastala v dĺžke, ale aj množstve hráčov na ľade už od prvého zápasu vyraďovacej fázy. Po skončení tretej tretiny za nerozhodného stavu dôjde k štandardnej prestávke s úpravou ľadovej plochy. Kvalifikácia o play off sa hrá na tri víťazné zápasy.

V prvých dvoch zápasoch kvalifikácie, ako aj v treťom, ak je stav série 1:1, a teda sa nemôže rozhodnúť o postupujúcom, sa odohrá jedno 20-minútové predĺženie vo formáte piatich proti piatim. Ak v ňom nepadne rozhodujúci "zlatý gól", na rad prídu samostatné nájazdy.

Prečítajte si tiež:

Ak však hrozí ukončenie série a stav je 2:0 pre jeden tím po 2. zápase série, k samostatným nájazdom nemôže dôjsť a hrajú sa 20-minútové predĺženia až do rozhodnutia. Toto pravidlo platí aj vo 4. a 5. zápase kvalifikačnej série.

Tieto pravidlá pokračujú aj v ďalších fázach vyraďovačky. Štvrťfinále, semifinále a finále sa hrá už na štyri víťazné zápasy. V prvých troch zápasoch, rovnako tak vo 4. zápase, ak nie je stav série 3:0 pre jeden z tímov, môžu za nerozhodného stavu po 20-minútovom predĺžení rozhodnúť o víťazovi samostatné nájazdy.

Ak je však vo 4. zápase stav série 3:1, nasledujú 20-minútové predĺženia až do rozhodnutia a nemôže sa rozhodnúť v nájazdoch. Od piateho zápasu toto pravidlo platí automaticky, to aj v prípade, ak je stav série 2:2. Informoval oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Ivan Ďatelinka tromfol bájny míľnik. Viac v našej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.