VIDEO: Už čoskoro spoznáme meno najlepšieho slovenského futbalistu za rok 2023. Víťaz jednej ankety je už známy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Počas najbližšieho zrazu čaká "sokolov" aj fanúšikov prestížna udalosť. Spoznáme najlepšieho slovenského futbalistu za rok 2023 aj víťazov ďalších ankiet. Slávnostný galavečer z Bratislavského hradu budete môcť sledovať v priamom prenose na Dajto a Voyo.

Slovenskí futbalisti postúpili na Euro a po individuálnej stránke mali skvelú sezónu viacerí hráči, vrátane Lobotku či Hancka.

Milan Škriniar získal najviac hlasov od odborníkov a zástupcov médií už štyrikrát, čím sa vlani vyrovnal Martinovi Škrtelovi. Rekordérom je Marek Hamšík, ktorý je osemnásobný Futbalista roka. Legendárny stredopoliar už ukončil kariéru a medzi kandidátmi nefiguruje.

Galavečer sa ponesie v duchu 30-rčného jubilea výročia vzniku slovenskej futbalovej reprezentácie. „Neočakávam prekvapenia, lebo vieme, ktorí hráči mali fantastickú sezónu. Dosiahli výborné výsledky vo svojich kluboch," uviedol prezident SFZ Ján Kováčik.

Prečítajte si tiež:

Cena fanúšika

Milan Škriniar vlani zvíťazil tesne pred Stanislavom Lobotkom. Ten získal Cenu fanúšika. Futbaloví priaznivci môžu aj tento rok ešte stále hlasovať na webovej stránke zväzu a zvoliť si môžu aj najlepšiu futbalistku.

V rámci ďalších ankiet sa dozvieme meno najlepšieho trénera. V posledných troch ročníkoch a celkovo päťkrát zvíťazil Vladimír Weiss starší. Spoznáme aj meno najlepšieho slovenského futbalistu do 21 rokov, naposledy ním bol Tomáš Suslov.

Víťaz jednej ankety je známy už teraz. Cenu pre najlepšieho hráča ligovej súťaže si prevezme Juraj Kucka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.