Slovákov čaká príprava pred EURO. Mapovali sme situáciu okolo zraneného kapitána Škriniara

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už v polovici júna nás čakajú majstrovstvá Európy vo futbale 2024. Ešte predtým slovenskí reprezentanti absolvujú prípravné zápasy. Do Telerána prišla o nomináciách porozprávať športová moderátorka a redaktorka Klaudia Kristiníková. 

V prípravných zápasoch sa Slovensko stretne s Rakúskom a Nórskom. 

Prípravné zápasy Zdroj: Teleráno

„Prípravný zápas s Nórskom sa odohrá v Nórsku, ale zápas s Rakúskom sa odohrá doma v Bratislave na Tehelnom poli,“ hovorí.

Podľa Kristiníkovej je na domáci zápas predaných už viac ako osemtisíc lístkov. 

Prečítajte si tiež:

Nominácia

„V nominácii nechýba bývalý hráč Slovana Bratislava a srbský futbalista Aleksandar Čavrič, ktorý bude onedlho Slovákom,“ vraví moderátorka a redaktorka Športových novín. 

Čavrič požiadal ešte koncom roka 2022 o slovenské občianstvo. V najbližších dňoch by mal obdržať všetky potrebné dokumenty a doklady. 

Problémom však môže byť jeho klub japonskej lige, kde koncom januára prestúpil. „Tá počas EURA nemá prestávku, zároveň mu nemôžu zakázať reprezentovať svoju krajinu, ktorou bude Slovensko. Tým pádom konečné rozhodnutie bude na ňom, či bude alebo nebude reprezentovať našu krajinu na EURE,“ vysvetľuje Kristiníková.

Prečítajte si tiež:

Nováčikovia

Ďalšími dvomi nováčikmi sú Tomáš Rigo a Tomáš Nemčík. „Tomáš Rigo je odchovanec Slavie, teraz hrá v Baníku Ostrava,“ tvrdí.

Tomáš Nemčík už bol na jednom reprezentačnom zraze, ale nenastúpil. 

Nominácia trénera F. Calzonu Zdroj: Teleráno/SFZ

Mnohých fanúšikov potešilo ešte jedno meno, ktoré v nominácii chýba, ale pravdepodobne slovenskú zostavu na turnaji posilní.

„Milan Škriniar v januári absolvoval operáciu členka a rátalo sa s 12-týždňovým výpadkom, ale rekonvalescencia prebieha oveľa lepšie, ako sa predpokladalo. Takže už trénuje,“ prezradila Kristiníková. 

Ďalšie prípravné zápasy budú bezprostredne pred európskym šampionátom, po nich tréner Francesco Calzona ohlási finálnu nomináciu. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.