VIDEO: Najprv oslavy, potom hromadná bitka. Fanúšikovia napadli hráčov v elitnej európskej lige

VIDEO: Najprv oslavy, potom hromadná bitka. Fanúšikovia napadli hráčov v elitnej európskej lige
Šokujúce zábery z Turecka. Zdroj: TASR

Futbalistov Fenerbahce Istanbul napadli po skončení nedeľného duelu tureckej ligy fanúšikovia domáceho Trabzonsporu. K incidentu prišlo priamo na ihrisku bezprostredne po víťazstve hostí 3:2.

Domáci priaznivci vybehli po záverečnom hvizde na ihrisko a fyzicky napadli hráčov Fenerbahce, niektorí futbalisti údery fanúšikom opätovali. Do potýčky ihneď zasiahol realizačný tím hostí a bezpečnostný personál, ktorí hráčov odviedli do šatní.

Napätá atmosféra bola už počas zápasu, stretnutie niekoľkokrát prerušili, keďže priaznivci hádzali na ihrisko rôzne predmety.
Turecký minister vnútra Ali Yerlikaya na sociálnej sieti oznámil, že prípad začali vyšetrovať a že osoby, ktoré vtrhli na trávnik, budú identifikované.

"Násilie na futbalových ihriskách je neprijateľné," napísal Yerlikaya. Incident verejne odsúdila aj Turecká futbalová federácia a uviedla, že zodpovední budú po vyšetrovaní potrestaní.

Turecká polícia v pondelok zadržala dvanásť osôb. Medzi nimi bol jeden fanúšik, ktorý počas zápasu hodil predmet po trénerovi Fenerbahce Ismailovi Kartalovi, muž, ktorý ako prvý vbehol na ihrisko, i fanúšik, ktorý udrel brankára Fenerbahce Dominika Livakoviča. Informácie priniesla agentúra AP.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.