Sabalenková bude hrať na turnaji v Miami aj napriek smrti svojho partnera. Nastúpi proti kamarátke

Arina Sabalenková
Arina Sabalenková. Zdroj: AP Photo/Ryan Sun

Bieloruská tenistka Arina Sabalenková bude štartovať na turnaji WTA v Miami aj napriek úmrtiu svojho partnera Konstantina Koľcova. Bývalý bieloruský hokejista zomrel v pondelok, podľa polície v Miami spáchal samovraždu.

Koľcov bol na Floride spoločne so Sabalenkovou, ktorá sa pripravovala na prebiehajúci turnaj. Polícia informovala, že skočil z balkóna rezortu, v ktorom bol ubytovaný.

Prečítajte si tiež:

Dvojnásobnú grandslamovú šampiónku čaká v stredu úvodný zápas proti svojej kamarátke Paule Badosovej. „Včera som sa s ňou veľa rozprávala a dnes ráno takisto. Viem, čo prežíva a som oboznámená s celou situáciou. Je to pre mňa trochu šokujúce, keďže si tým prechádzam s ňou. Koniec-koncov, je to moja najlepšia kamarátka a nechcem, aby trpela. Je to veľmi ťažká situácia. Hrať proti nej bude nepríjemné,“ citovala Španielku agentúra AFP.

Sabalenková sa v utorok popoludní zúčastnila na tréningu. Organizátori turnaja potvrdili, že Bieloruska nepožiadala o odstúpenie a má v úmysle nastúpiť v 2. kole dvojhry. V úvodnom kole mala voľný žreb.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.