Podľa Brignoneovej zranenie Shiffrinovej neovplyvnilo výsledok Svetového pohára. Gutová-Behramiová berie tri glóbusy

Finálne pódium Svetového pohára
Finálne pódium Svetového pohára Zdroj: Profimedia.sk

Lara Gutová-Behramiová je oficiálne víťazkou Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, pričom vyhrala až tri z piatich malých glóbusov. Najväčšou súperkou o veľký glóbus jej mala byť Mikaela Shiffrinová, na ktorú Švajčiarka už v januári strácala cez štyristo bodov. Američankino zranenie v zime všetko zmenilo. Talianka Federica Brignoneová si však prekvapivo nemyslí, že by Shiffrinovej zranenie zmenilo finálny výsledok.

Keď Mikaela Shiffrinová v januári havarovala v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo, bola v pozícii neohrozenej líderky Svetového pohára. Kvôli utrpeným zraneniam však musela nútene mesiac pauzovať. V závere sezóny sa už predstavila iba v dvoch pretekoch a sústredila sa na potvrdenie zisku malého glóbusu za slalom.

Gutovej-Behramiovej sa tak otvorila cesta za celkovým víťazstvom. Najväčšou súperkou jej na samom konci ročníka bola Federica Brignoneová. Podľa portálu Neveitalia Talianka hodnotí sezónu pozitívne a už sa teší na nasledujúci ročník. Vo svojom vyjadrení však prekvapila tvrdením, že podľa nej zranenie Shiffrinovej neovplyvnilo, kto napokon veľký glóbus vyhral.

„Myslím si, že Lara by ju napokon asi aj tak zdolala. Mikaela sa začiatkom januára takmer neukázala na pretekoch. Ak chcela veľký glóbus, túto zimu si nemohla dovoliť vynechať preteky a podľa môjho názoru sa ich dokonca vzdala, aby nemusela bojovať. Som presvedčená, že Mikaela by tento rok ťažko vyhrala,“ hodnotí napokon druhá žena poradia Svetového pohára.

Prečítajte si tiež:

​Lyžiarska sezóna dospela do svojho konca počas uplynulého víkendu v rakúskom Saalbachu. Išlo o veľmi podarené finále, v ktorom Brignoneová ukončila sezónu triumfom v obrovskom slalome, Shiffrinová si poistila víťazstvom slalomový malý glóbus a v závere ročníka famózna Češka Ester Ledecká vyhrala Super-G. 

Najväčší príbeh sa však odohral v zjazde, v ktorom vyhrala Cornelia Hütterová a na poslednú chvíľu tým vykradla Gutovej-Behramiovej aspoň víťazstvo v tejto disciplíne. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová napokon zavŕšila ročník na šiestom mieste v celkovom poradí Svetového pohára.

Pozrite si vyjadrenie trénera Petry Vlhovej po jej nehode v Jasnej.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.