Proti Španielsku dosiahol najvzácnejší gól. Mladý útočník prezradil, do ktorej súťaže ho to najviac ťahá

Proti Španielsku dosiahol najvzácnejší gól. Mladý útočník prezradil, do ktorej súťaže ho to najviac ťahá
Ako prvý rozvlnil sieť Timotej Jambor. Zdroj: Slovenský futbalový zväz (Facebook)

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov má za sebou úspešný dvojzápas, pričom najmä prvý triumf 2:0 nad silným Španielskom v odborných aj laických kruhoch výrazne zarezonoval. Pod veľké víťazstvo sa gólovo podpísal aj 20-ročný útočník Timotej Jambor. Týmto zásahom pripomenul svojho otca, ktorý v roku 2003 skóroval v drese Púchova proti Barcelone.

Dva zápasy, dve víťazstvá. Taká je rekapitulácia reprezentačného zrazu, ktorý absolvovali slovenskí futbalisti do 21 rokov. Na veľký triumf proti Španielsku nadviazali výhrou 4:1 na Malte. V celkovom hodnotení tak zákonite vládla maximálna spokojnosť.

„V oboch prípadoch sme vyhrali, takže to musím hodnotiť veľmi pozitívne. Myslím si, že hlavne duel proti Španielsku mal naozaj veľmi dobrú úroveň. Nasledujúci zápas proti Malte sme takisto zvládli a zaslúžene sme ho vyhrali. Celý tento zraz som si veľmi užil,“ povedal na úvod pre TVNOVINY.sk Timotej Jambor.

Útočník Žiliny bol prvým, kto sa zapísal do streleckej listiny, keď v dueli proti Španielsku v 33. minúte otvoril skóre.

„Tento gól považujem za najvzácnejší v mojej doterajšej reprezentačnej kariére. Možno ešte ten, čo sa mi podarilo streliť na majstrovstvách sveta do 20 rokov by sa tomu mohol rovnať. Proti Španielom sa nepresadzuje každý deň, a tak vzhľadom na to, proti komu som ten gól dal, tak práve tento je pre mňa doteraz najvzácnejší,“ priznal.

Prečítajte si tiež:

Pripomenul slávny zásah otca

Týmto zásahom pripomenul mnohým pamätníkom slávny gól z roku 2003, keď v streleckých štatistikách sa rovnako ako teraz objavilo meno Jambor. Vtedy sa o to postaral jeho otec Milan, ktorý zariadil remízu Púchova proti slávnej Barcelone. Mladý útočník však priznal, že na tento moment po svojom góle vôbec nemyslel.

„Môj otec bol počas zápasu na tribúne a fandil mi, ale pravdupovediac na to, že skóroval vtedy proti Barcelone, to mi vôbec nenapadlo,“ povedal.

Milan Jambor má za sebou úspešnú futbalovú kariéru, ale jeho syn sa ho pri svojej hre príliš nesnaží napodobniť.

„Hrával na inej pozícii ako ja, takže o to, aby som niečo robil rovnako, sa nejako nesnažím. Po každom mojom zápase sa spolu rozprávame. Snaží sa mi poradiť a objasniť nejaké veci, ktoré si všimne v mojej hre, ale to je asi všetko. Na druhý deň po zápase proti Španielsku mi napísal dlhšiu správu, ako videl môj výkon. Bol šťastný, že sme vyhrali, že sa mi podarilo skórovať a mohol byť pri tom naživo,“ zaspomínal si.

Už v pondelok našich mladíkov čakal ďalší zápas, v ktorom sa predstavili proti Malte, a teda na prílišné oslavy nebol čas ani priestor.

„Tréner nás vyzýval k tomu, aby sme ani ten druhý zápas nepodcenili. Predsa je to medzinárodná úroveň a niečo podobné sa nevypláca. Chalani, ktorí začínali v základnej zostave, výborne vstúpili do zápasu. Potom sme pridali ďalšie góly a zaslúžene sme vyhrali,“ priblížil dianie v tíme po veľkom víťazstve.

Prečítajte si tiež:

Nezáleží na tom, aký zápas sa hrá

Slovensko bude už budúci rok organizovať európsky šampionát tejto vekovej kategórie. Ako usporiadateľská krajina máme miestenku na turnaji garantovanú a nemusíme o ňu bojovať v kvalifikácii. Preto namiesto súťažných zápasov teraz hráme len priateľské, čo však na prístupe hráčov nič nemení.

„Hráme proti kvalitným súperom. Zmerali sme si sily s Poľskom, Chorvátskom, teraz so Španielskom. Aj keď nejde o kvalifikačné duely, všetky sú veľmi náročné. Všetci bojujeme o svoje miesto na šampionáte. V každom zápase treba ísť naplno. Nezáleží na tom, či ide o prípravný zápas alebo kvalifikáciu. Musíme vždy hrať na sto percent, aby sme hrali dobre a vyhrávali,“ nechal sa počuť líder slovenskej ofenzívy.

Prečítajte si tiež:

Verí v účasť na Eure, svoju budúcnosť zatiaľ nerieši

Počet miest v záverečnej nominácii je obmedzený a nikto si miestenkou nemôže byť istý. Jambor si však prílišný tlak nepripúšťa.

„Vždy sa veľmi teším, keď ma pozvú na reprezentačný zraz. Snažím sa trénerom dokázať, že mám na to, aby som sa tam dostal. V zápasoch, v ktorých som nastúpil, sa mi celkom darilo, strelil som aj dva góly. Bojujem o miesto svojimi výkonmi a verím, že sa mi na šampionát podarí dostať,“ zaželal si.

Mladý forvard nastupuje v Niké lige v drese Žiliny, ale výkonmi v klube či reprezentácii určite púta pozornosť nejedného klubu v zahraničí. Rodák zo Svitu však svoj prípadný prestup vôbec nerieši.

„Momentálne som sa sústredil na reprezentačný zraz. Teraz nás čakajú náročné zápasy v lige a potom uvidíme, čo sa stane v lete. Zatiaľ som sa s nikým o ničom nerozprával. V Žiline mám platnú zmluvu a nemám problém tam ostať aj naďalej,“ povedal.

V budúcnosti by si však aj Jambor rád vyskúšal zahraničnú súťaž. Podľa vlastných slov ho to momentálne najviac ťahá do Holandska, ale nepohrdol by ani inými destináciami.

„Páčilo by sa mi, keby som si zahral v jednej z top piatich líg v Európe. Okrem Holandska ma to ťahá do Španielska alebo Talianska. Každý máme svoje sny, ale chcel by som ísť hlavne niekam, kde by som mal dostatok priestoru. Niekam, kde by mi to vyhovovalo po hernej aj osobnej stránke, aby som sa tam dobre cítil,“ uzavrel Timotej Jambor.

Slovenskí futbalisti sa už v júni predstavia na futbalovom Eure.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.