Miliardový obchod, ktorý zmení motošport. Vlastník fomuly 1 získal aj prestížny seriál MotoGp

Miliardový obchod, ktorý zmení motošport. Vlastník fomuly 1 získal aj prestížny seriál MotoGp
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Americká spoločnosť Liberty Media, ktorá vlastní prestížny seriál formuly 1, sa dohodla na kúpe MotoGP. Liberty Media získa približne 86-percentný podiel v šampionáte motocyklistov od španielskych majiteľov Dorna v transakcii v hodnote 4,2 miliardy eur.

Očakáva sa, že akvizícia bude dokončená do konca roku 2024, ak ju schvália orgány pre hospodársku súťaž a zahraničné investičné právo v rôznych jurisdikciách. 

Liberty Media nebude prvou spoločnosťou, ktorá bude vlastniť F1 aj MotoGP. Naraz ich vlastnila aj súkromná kapitálová spoločnosť CVC Capital Partners.

„Sme nadšení, že akvizíciou MotoGP môžeme rozšíriť naše portfólio popredných športových aktív. MotoGP je celosvetový seriál s vernou a nadšenou fanúšikovskou základňou, strhujúcimi pretekmi a finančným profilom s vysokou rentabilitou,“ citovala agentúra AFP prezidenta a generálneho riaditeľa americkej spoločnosti Grega Maffeia.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž z podujatia formuly 3 v Rakúsku, ktorú sme odvysielali v rámci magazínu Reflex.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Motošport

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.