Pricestoval z Austrálie, v dvoch zápasoch hral osem minút. Bola to dýka do chrbta, povedal Mak o Calzonovi

Francesco Calzona a Róbert Mak počas tlačovej konferencie pred zápasom v Nórsku
Francesco Calzona a Róbert Mak počas tlačovej konferencie pred zápasom v Nórsku. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Róbert Mak v dvoch prípravných zápasoch proti Rakúsku a Nórsku odohral dohromady osem minút. Na zraz pritom pricestoval z ďalekej Austrálie. Skúsený krídelník tvrdí, že už nedokáže byť ticho a pustil sa do trénera Francesca Calzonu, pričom skritizoval aj bývalého reprezentačného spoluhráča a v súčasnosti tímového manažéra Mareka Hamšíka.

Ak chce reprezentovať, musí pricestovať z opačného konca sveta a zvládať desaťhodinový časový posun. O to viac ho mrzí, keď nedostane šancu sa ukázať. Róbert Mak, ktorý na klubovej úrovni pôsobí v austrálskom Sydney, počas posledného asociačného termínu odohral v dvoch stretnutiach dokopy len osem minút. Doma proti Rakúsku nastúpil až v samom závere a duel v Osle proti Nórsku sledoval celý z lavičky.

Mak po poslednom reprezentačnom zraze neskrýva sklamanie a pustil sa do trénera národného tímu Francesca Calzonu. „Za takýchto okolností ma radšej tréner nemal vôbec volať. Samozrejme, že ma to nahnevalo, ale v prvom rade mi to prišlo celé ľúto, že sa takto niekto ku mne zachoval. Bola to dýka do chrbta a cítim to ako obrovskú ranu, s ktorou sa neviem vyrovnať,” cituje jeho slová pre denník Šport portál Šport.sk.

Prečítajte si tiež:

Jeho prítomnosť vnímal ako samozrejmosť

Skúsený reprezentant pritom z Austrálie pricestoval v dobrej forme, keď sa presadil v troch zápasoch po sebe. Klub mu vyšiel v ústrety a v poslednom zápase pred zrazom ho dokonca tréner vystriedal skôr, aby mohol stihnúť let. 

„Pricestoval som a očakával som, že dostanem priestor v niektorom z dvoch zápasov,“ povedal 81-násobný slovenský reprezentant. O to viac sklamaný bol zo svojej minutáže. 

Hoci proti Rakúšanom naskočil na trávnik až pred koncom, myslel si, že šanca príde proti Haalandovi a spol. „Bol som na sto percent presvedčený, že budem hrať v Nórsku. Bez akéhokoľvek rozhovoru s trénerom som však v Osle nenastúpil,“ priblížil Mak.

„Pokiaľ ma tréner nechcel v týchto zápasoch využiť, pokojne ma nemusel nominovať,“ konštatoval s tým, že ak by si Calzona vybral do nominácie aj napriek jeho forme iných hráčov, akceptoval by to a nepotreboval by vysvetlenie.

„Ale to, že ma ťahal cez celú zemeguľu, pričom som sa z klubu vypýtal v predstihu a nevyužil ma, to sa ma naozaj dotklo. Ani si nevie predstaviť, aké je to náročné. Nikdy sa ma ani len nespýtal, ako zvládam presuny a desaťhodinový časový posun. Vždy moju prítomnosť vnímal ako samozrejmosť. Veľmi ma to sklamalo, tiež mám nejakú hrdosť,“ vyhlásil Mak.

Prečítajte si tiež:

Sklamal ho aj Hamšík

Po zápase v Nórsku sa vraj od kormidelníka nedočkal žiadneho vysvetlenia, od Calzonu počul len jedno slovo - sorry. „Žiadne vysvetlenie, len takéto kvázi ospravedlnenie. To mi naozaj nestačí. Neskutočne sa ma toto správanie dotklo,“ priznal Mak.

Kritiku si vypočul aj Marek Hamšík. „Veľmi ma škrie, že nijako nezareagoval ani tímový manažér a bývalý spoluhráč Marek Hamšík, ktorý dobre pozná dianie v národnom tíme, moju históriu a ochotu reprezentovať,“ tvrdí bývalý hráč Norimbergu či Zenitu Petrohrad. 

Mak si uvedomuje, že jeho slová by mu mohli zahatať cestu na majstrovstvá Európy, no hovorí, že chce reprezentovať naďalej: „Ak som si svojím vyjadrením zavrel dvere na EURO, bude mi to veľmi ľúto. Na šampionát stále chcem ísť. V reprezentácii je skvelá partia, s chalanmi si rozumiem a Slovensku chcem pomôcť.“

Ak by to však bola jeho reprezentačná rozlúčka, predstavoval si ju úplne inak. „Veľmi som túžil ešte zažiť šampionát a v tichosti odísť. Nie som totiž človek, ktorý potrebuje pri odchode počúvať fanfáry. Reprezentácia pôjde ďalej aj bez Maka,“ uzavrel.

Pozrite si, ako vidí šance Slovenska na majstrovstvách Európy bývalý reprezentant Marek Sapara:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.