Ramsay ho považuje za problémového hráča. Niekdajšiu oporu na MS zrejme neuvidíme

Ramsay ho považuje za problémového hráča. Niekdajšiu oporu na MS zrejme neuvidíme
Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Čoraz častejšie sa bude v nasledujúcich dňoch rozoberať, kto sa napokon predstaví na šampionáte v najcennejšom drese.

Slovenská hokejová reprezentácia v utorok odštartovala neoficiálny kemp s dvadsiatimi hráčmi. Na prvom spoločnom tréningu v Bratislave bol na ľade aj tréner Craig Ramsay. Jeho tím využíva sústredenie na prípravu na májové MS v Prahe a Ostrave.

„Ide o neoficiálny kemp, v podstate zopár tréningov s chlapcami, ktorí majú za sebou dlhú sezónu, no už nemajú klubové povinnosti," povedal Ramsay pre webstránku hockeyslovakia.sk.

Na štadióne Ondreja Nepelu boli traja brankári, sedem obrancov a desať útočníkov. Spolu s nimi trénovali aj dvaja juniorskí reprezentanti Tomáš Královič a Roman Kukumberg. Obaja sa udržiavajú v tréningovom tempe pred blížiacim sa Turnajom piatich krajín hráčov do 20 rokov v Poprade.

Prečítajte si tiež:

Pribudne dvojica z Hradca Králové

Vo štvrtok pribudne ešte dvojica útočníkov z Hradca Králové - Oliver Okuliar a Alex Tamáši.

„Vždy, keď boli títo chlapci v reprezentácii, odovzdali pre ňu maximum. Veríme, že v nasledujúcich dňoch či týždňoch to nebude inak. Verím, že každý z nich sa pobije o miestenku do ďalších fáz prípravy na majstrovstvá sveta. Možno objavíme napríklad nového Martina Fehérváryho, ktorý pred niekoľkými rokmi prišiel do národného tímu v rovnakej fáze na prvý týždeň, potom šiel na majstrovstvá sveta a napokon skončil v NHL. Nikdy nesúdim hráčov bez toho, aby som ich videl v tréningu a zápase," dodal 73-ročný Ramsay. 

Čoraz častejšie sa bude v nasledujúcich dňoch rozoberať, kto sa napokon predstaví na šampionáte v najcennejšom drese. Jedným z adeptov je aj útočník Komety Brno Kristián Pospíšil, ktorému sa klubová sezóna skončila po vypadnutí jeho tímu z play-off českej extraligy vo štvrťfinále.

Prečítajte si tiež:

Od šampionátu v roku 2022 šancu nedostal

Rodák zo Zvolena sa na majstrovstvách sveta naposledy predstavil v roku 2022, kde však v zápase proti Kazachstanu dvakrát fauloval a v ďalšom priebehu turnaja, ani na nasledujúcich akciách už šancu od trénerov nedostal.

Zdá sa, že sa to nezmení ani teraz. Hlavný tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay sa k jeho situácii vyjadril pre Šport.sk na prvom neoficiálnom zraze v Bratislave.

„Nemyslím si, že ho tu uvidíme. Povedzme, že som s ním mal problémy na majstrovstvách sveta. Nechcem to viac rozoberať,“ uviedol kanadský kouč.

Hráči na utorňajšom tréningu v Bratislave:
brankári: Denis Godla, Samuel Hlavaj, Dávid Hrenák
obrancovia: Patrik Bačik, Martin Bučko, Michal Ivan, Mário Grman, Rayen Petrovický, Boris Brincko, Andrej Golian
útočníci: Andrej Kukuča, Jozef Baláž, Martin Faško-Rudáš, Samuel Takáč, Marek Hecl, Matej Kašlík, Andrej Kollár, Silvester Kusko, Róbert Lantoši, Lukáš Cingel, Oliver Okuliar (od 4.4.), Alex Tamáši (od 4.4.)

Nominácia na šampionát je zdĺhavý proces a aj pred rokom sa v nej objavilo viacero prekvapení. Pozrite si reportáž.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.