VIDEO: Olympionik sa zosmiešnil pri slávnostnom otvorení bazéna. Pred očami Macrona predviedol nemotorný pád

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na slávnostné otvorenie komplexu bazénov, kde sa bude súťažiť počas letnej olympiády v Paríži, by najradšej zabudol francúzsky skokan do vody Alexis Jandard. Olympionik sa totiž namiesto precízneho skoku pošmykol a predviedol nemotorný pád. Všetko pritom z tribúny sledoval francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Slávnostná otváracia ceremónia sa konala vo štvrtok severne od Paríža, píše Reuters. Jej súčasťou boli aj skoky do vody, ktoré mala predviesť trojica športovcov. 

Medzi nimi bol aj 26-ročný Jandard. Zatiaľ čo jeho dvaja kolegovia skok zvládli bez problémov, on sa na odrazovej doske pošmykol. Nasledoval pád na chrbát a z dosky sa odrazil do vody.

Prečítajte si tiež:

Zobral to s nadhľadom

Jandard, ktorý reprezentoval Francúzsko na poslednej letnej olympiáde v Tokiu, to všetko zobral s úsmevom. 

„Poznáme náš šport. Vieme, čo to obnáša. Vieme, že tieto veci sa môžu stať. Stalo sa to pred prezidentom a celým Francúzskom. Myslím si, že sme si vybrali správny moment,“ konštatoval s nadhľadom.

Video z jeho pádu zaplavilo sociálne siete. Francúzsky olympionik pod jeden z príspevkov napísal: „Ďakujem vám za podporu! Pre vašu informáciu, môj chrbát je v poriadku, ale moje ego...“

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Olympijské hry

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.