Po prehre prichádza veľká výzva: Martin Buday vyzve bývalého šampióna UFC

Po prehre prichádza veľká výzva: Martin Buday vyzve bývalého šampióna UFC
MMA bojovník Martin Buday. Zdroj: Profimedia.sk

Bielorus s prezývkou „Pitbull“ je v rámci ťažkej váhy v UFC rekordérom v počte víťazstiev. Viac zápasov v UFC má na konte len Jim Miller.

Slovenský MMA bojovník v ťažkej váhe Martin Buday (13 -2) spoznal meno ďalšieho súpera v UFC. Po prvej prehre naňho čaká doteraz najznámejšie meno spomedzi doterajších súperov - vyzve bývalého šampióna Bielorusa Andreia Arlovskeho.

Súboj sa uskutoční 15. júna na podujatí UFC Fight Night a miestom konania bude UFC Apex v Las Vegas.

Už 45-ročný veterán má bilanciu 34-23, v UFC 23-17. Bielorus s prezývkou „Pitbull“ je v rámci ťažkej váhy v UFC rekordérom v počte víťazstiev. Viac zápasov v UFC má na konte len Jim Miller.

Arlovski debutoval v UFC už v novembri 2000 na iba 28. turnaji najprestížnejšej MMA organizácie. O päť rokov neskôr získal titul v ťažkej váhe a dvakrát ho obhájil. Neskôr čelil aj ďalším šampiónom Stipemu Miocicovi, Francisovi Ngannouovi, Frankovi Mirovi či Fabríciovi Werdumovi.

Prečítajte si tiež:

​Ostrieľaný veterán je nebezpečný najmä v postoji, 17 súperov dokázal knokautovať. Posledné tri duely však prehral a proti Budayovi bude bojovať aj o budúcnosť v UFC. Po prípadnej prehre nie je vylúčené, že ukončí profesionálnu kariéru.

Martin Buday pred prehrou so Šamilom Gazievom ťahal najdlhšiu šnúru víťazstiev v rámci ťažkej váhy v UFC. V profesionálnej kariére našiel len druhého premožiteľa, prvého od roku 2017.

Slovák už nakrátko nakukol do rebríčka top 15 v UFC, aktuálne je podľa Tapology 25. najlepší bojovník sveta v ťažkej váhe. Arlovski je 31.

Zápas si budete môcť pozrieť aj prostredníctvom videoplatformy Voyo. Kedy presne sa začne začiatok prenosu z turnaja upresníme v najbližších dňoch.

Martin Buday si v UFC vyjednal lepšie podmienky. Pozrite si archívny príspevok.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.