VIDEO: Spravila to naschvál? Fanúšička ohrozila majstra sveta na ceste za víťazstvom

Incident z Paríž-Roubaix 2024
Incident z Paríž-Roubaix 2024 Zdroj: X @RuedaPedal

Cyklistický svet v nedeľu šokovali zábery zo slávnej klasiky Paríž-Roubaix, ktoré ukazujú akýsi pokus fanúšičky pri trase hodiť šiltovku do kolesa majstra sveta Mathieuho Van Der Poela pri Holanďanovej ceste za druhým monumentálnym víťazstvom sezóny. To napokon aj získal, keď na mýtický cieľový velodróm prišiel o tri minúty skôr ako druhý Jasper Philipsen.

Zábery Eurosportu, na ktorý sa fanúšička 42 kilometrov pred cieľom zreteľne pokúšala hodiť jej modrobielu šiltovku pod vedúceho pretekára začali okamžite po pretekoch kolovať internetom. Netrvalo dlho a túto osobu začala aktívne hľadať aj polícia.

Napokon sa mužom zákona podarilo zistiť, že ide o ženu, ktorá bola pri trase ako hosť vo VIP stane na akcii svojej korporačnej firmy a bizarne má ísť o veľkú Van Der Poelovu fanúšičku.

„Spýtali sme sa každého a vyzerá to tak, že naozaj patrila k našej skupine. Ak to bolo úmyselné, samozrejme to považujeme za škandál. Teraz musí táto žena predstúpiť a povedať príbeh z tej jej strany,“ povedal Olivier Orlens, organizátor spomínanej akcie pre hostí z korporátov, informuje CyclingUpToDate.

Pozrite si reportáž o Saganovom rozhodnutí zamerať sa opäť na horskú cyklistiku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.